Цього місяця Україна імпортувала майже 1,1 млрд куб. м газу з ЄС

Джерело: Оператор ГТС

У серпні майже 1,1 млрд куб. м газу завезено до України трейдерами-нерезидентами для зберігання. 66% обсягів направлено до зберігання в режимі “митний склад”, тоді як 34% направлено в режимі “short-haul”.

Дії, яких вжили ОГТСУ разом із суміжними операторами, за підтримки Кабінету Міністрів, Міністерства енергетики та НКРЕКП, дозволили збільшити обсяги на нові напрямки, які з’явилися з 2022-2023 років. Вони навіть перевищили вже наявні напрямки, які функціонували протягом багатьох років.

“Показники імпорту природного газу у серпні свідчать, що така тенденція збережеться щонайменше і у вересні. Наразі майже всі західні точки входу до української ГТС працюють на повну потужність”, –  зазначив генеральний директор ОГТСУ Дмитро Липпа.

Він додав, що Польща використовувала їх у липні-серпні на 81%, Угорщина – на 89%, віртуальний реверс по Молдові – на 98%. Також є можливість збільшити обсяги з боку Словаччини.

Міністр національної оборони Румунії Анджел Тилвар у середу, 18 вересня, заявив, що НАТО має прийняти “надійну скоординовану” відповідь на інциденти, коли російські ракети або безпілотники потрапляли у повітряний простір альянсу.

Національний парк Карлсбадські печери у Нью-Мексико поскаржився, що знайдена на території пачка кукурудзяних чипсів “сильно повпливала” на екосистему печери.

Міністерство цифрової трансформації України повідомило, що українські ІТ-спеціалісти заплатили з початку повномасштабної війни понад 68 мільярдів гривень, а також задонатили 38 мільярдів. Про це йдеться у дослідженні “Де IT на ВІЙНІ”.

Служба безпеки завершила досудове розслідування щодо чотирьох російських агентів, які готували теракти у Києві та Львові.

В мережі поширюються кадри того, як вулиці міст і сіл перетворюються на стрімкі ріки через повені, спричинені штормом “Борис”.