Цього року окупанти вивезли 180 тис. тонн українського зерна лише через порт Маріуполя
Джерело: промова Дениса Шмигаля на засіданні уряду
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що з початку 2024 року росіяни вивезли лише через порт тимчасово окупованого Маріуполя 180 тисяч тонн краденого українського зерна.
“Росія і далі використовує продовольство як елемент агресії. Лише через порт Маріуполя цього року ворог вивіз понад 180 тис. тонн вкраденого українського зерна. Відбувається пограбування тимчасово окупованих територій для того, щоб на вкрадені гроші фінансувати загарбницьку війну. Безумовно, російський економічний терор буде одним із напрямів у роботі спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України”, – розповів він.
Читайте також: Росія продала вкраденого зерна з окупованих територій на $6 млрд
Нагадаємо, з початку 2024 року росіяни вивезли з тимчасово окупованих територій Запорізької області близько 500 тисяч тонн зерна і мають намір вкрасти ще 200 тисяч тонн. Росіяни вивозять зернові та технічні культури з ТОТ Запорізької області в Крим і РФ, а далі експортують. З початку війни із 1,8 млн га ріллі в регіоні зараз 1,4 млн га (80%) – під окупацією чи в зоні бойових дій.
Раніше у Центрі національного спротиву повідомили, що російські компанії вивезли з тимчасово окупованих територій Херсонщини близько 30 тисяч тонн аграрної продукції, “заробивши” понад 6 мільйонів євро.
- У Нацспротиві повідомили, що росіяни продовжують красти і вивозити зерно з України. Так, чергова партія у 8 тисяч тонн зерна була вивезена з Маріуполя в один із російських портів.
- СБУ затримала в акваторії Одещини іноземне вантажне судно та його капітана, який вивозив українське зерно з території ТО Криму.
- У Центрі національного спротиву повідомили, що російські компанії вивезли з тимчасово окупованих територій Херсонщини близько 30 тисяч тонн аграрної продукції, “заробивши” понад 6 мільйонів євро.
- Стало відомо, що під виглядом “переробного заводу” росіяни організовують новий сміттєвий полігон “Луганськ” поблизу Родакового на кордоні Лутугинського і Слов’яносербського районів для обслуговування регіонів РФ.
Європейська Комісія допоможе Україні профінансувати закупівлю газу, зокрема через Ukraine Facility спільно з партнерами-виконавцями, що дозволить збільшити запаси газу для забезпечення безпеки постачання.
24 лютого у Києві президенти Фінляндії, Латвії, Литви та України, а також прем’єр-міністри Данії, Естонії, Ісландії, Норвегії та Швеції зробили спільну заяву у треті роковини повномасштабної агресії Росії проти України.
24 лютого у Франції та Німеччині Ейфелеву вежу та Бранденбурзькі ворота підсвітили синьо-жовтими кольорами на знак солідарності з Україною.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 лютого. Від початку цієї доби відбулося 92 бойових зіткнення.
Президент США Дональд Трамп повідомив, що заступником директора Федерального бюро розслідувань стане Даніель Бонґіно — колишній агент Секретної служби, офіцер поліції Нью-Йорка та консервативний ведучий.