Цього року в Україні на воді загинуло на 22% більше людей, ніж торік – речник ДСНС
Джерело: ДСНС України
Речник ДСНС Олександр Хорунжий повідомив, що цього року в країні фіксується збільшення кількості загиблих на воді.
З початку 2024 року в Україні на водоймах загинуло 894 особи, що приблизно на 22% більше ніж у 2023 році. Лише з початку цього місяця на воді вже загинула 61 людина.
Речник наголосив, що найчастіше трапляються трагедії у водоймах, не обладнаних для купання.
“Закликаємо купатися там, де пляжі обладнано, де рішеннями місцевих органів влади визначено місця для купання. Такі пляжі та дно водойм обстежені, визначено швидкість течії, є поруч рятувальники та створено інфраструктуру для того, щоб швидко допомогти й врятувати”, – сказав Хорунжий.
Він додав, що варто особливо наглядати за малолітніми дітьми, не запливати за буї, не перебувати в воді понад 20 хвилин, не стрибати у воду, не знаючи глибини, не стрибати з мостів, не плавати поруч із плавзасобами тощо.
- Протягом вихідних на українських водоймах потонули 66 людей, з-поміж цього числа було десять дітей. Найбільше жертв у Київській, Черкаській та Дніпропетровській областях.
- На Чернігівщині у річці Рать Остерської територіальної громади потонув 2-річний хлопчик.
- У Києві на озері по вулиці Самійла Кішки в суботу, 13 липня, загинули дві людини.
- У Закарпатській області у водоймі потонули дві дівчинки. Трагедія трапилася з підлітками 10-12 років у селі Батрадь Берегівського району.
Єврокомісарка з питань розширення Марта Кос назвала “серйозним кроком назад” законопроєкт, що обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) та підпорядковує їх Офісу генпрокурора.
Володимира Зеленського обрали президентом України у 2019 році з обіцянкою викорінювати корупцію. Втім, нині критики зазначають, що його уряд намагається підірвати деякі з найважливіших антикорупційних організацій країни, поки вони проводять розслідування щодо його адміністрації.
На Рівненщині чоловік знущався з собаки. Його затримали правоохоронці.
Народний депутат Ярослав Железняк, посилаючись на декілька власних джерел, повідомив, що президент Володимир Зеленський підписав резонансні правки до законопроєкту №12414.
Видання Finantial Times назвало “заходами проти незалежних антикорупційних органів” правки до законопроєкту №12414, який підпорядковує Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру (САП) Офісу генпрокурора.