ЦПД спільно з TikTok блокуватимуть сумнівні акаунти за поширення дезінформації

Джерело: Аліна Бондарчук в етері каналу “Ми — Україна”

Заступниця керівника Центру протидії дезінформації РНБО Аліна Бондарчук повідомила про перші напрацювання взаємодії з TikTok з метою подальшого блокування сумнівних акаунтів.

Вже маємо список акаунтів, які не варто переглядати, що є на сайті ЦПД. Далі перейдемо до блокування. Буквально ще пару днів і вже почнемо їх блокувати, – зазначила Бондарчук.

Відтак вона додала: якщо контент із заблокованих акаунтів з’являтиметься на інших каналах, їх також автоматично блокуватимуть – навіть без прямих скарг.

Раніше у ЦПД поінформували, що ворог запустив масштабну інформаційну кампанію, направлену на романтизацію ухилення від мобілізації та самих ухилянтів. Про це також повідомляє ГУР МО.

У ТіkТоk та інших соцмережах поширюються відео від нібито українських чоловіків, які називають себе “ухилянтами” та хизуються красивим життям.

Псевдофлешмоб з хештегом “ухилянт” – чергова ворожа ІПсО. Це класична технологія розколу суспільства, в якій використовується той же принцип, що і в технології розколу за мовою, тільки в цьому випадку ворог розпалює ненависть, нівелюючи конституційний обов’язок, – зазначив лейтенант, керівник ЦПД Андрій Коваленко.

За його словами, мета ворога – “дискредитувати мобілізацію, збільшити напругу в українському суспільстві через внутрішнє протистояння, щоб підірвати здатність країни оборонятися”.

Зокрема частиною цієї кампанії розколу є високобюджетний відеоролик про “дві реальності” українців – ухилянта і мобілізованого.

Зауважимо, Центр протидії дезінформації розпочав офіційну співпрацю з адміністрацією соцмережі TikTok з метою протистояти поширенню пропаганди РФ. Наразі фахівці проводять низку заходів, аби заблокувати на території України ті канали, які поширюють російську пропаганду.

Росія та Іран планують укласти договір про стратегічне партнерство за кілька днів до інавгурації обраного 47-м президентом США Дональда Трампа, 20 січня. Договір замінить угоду 2002 року, що передбачає співпрацю в енергетиці, транспорті та сільському господарстві.

Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов запалює першу свічку на ханукії, виготовленій з уламків ворожих ракет і дронів, скерованих Росією по Україні.

У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 25 грудня. З початку доби відбулося 211 бойових зіткнень.

Глава Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак повідомив, що внаслідок ворожої ракетної атаки 25 грудня у Дніпрі пошкоджені дитячі садочки та школи, а також приватні будинки.

У вечір Різдва у ГУР вшанували подвиг розвідників-диверсантів, котрі серед перших перенесли війну на територію ворога, — воїнів підрозділу “Братство” у складі “Спецпідрозділу Тимура” ГУР МО України — Максима “Непийпива” Михайлова, Тараса “Тарасія” Карпюка, Юрія “Святошу” Горовця, Богдана “Аполлона” Лягова.