Цукерберг оголосив про послаблення модерації в Instagram та Facebook
Джерело: NBC
Генеральний директор Meta Марк Цукерберг оголосив про зміни у підходах до модерації контенту у соціальних мережах корпорації, з огляду на зміну політичного та соціального ландшафту та бажання сприяти свободі слова.
Зокрема Цукерберг заявив, що Meta припинить свою програму фактчекінгу за участі організацій – довірених партнерів і замінить її системою, керованою спільнотою користувачів, схожою на “Нотатки спільноти” у соцмережі X.
Зміни запроваджуватимуть у Facebook та Instagram, двох найбільших платформах соціальних мереж світу, кожна з яких має мільярди користувачів, а також у Threads.
“Ми повернемося до наших витоків і зосередимося на зменшенні помилок, спрощенні нашої політики та відновленні свободи слова на наших платформах. Конкретніше, ось що ми збираємося зробити. По-перше, ми збираємося позбутися фактчекінгу і замінити його нотатками спільноти, подібними до X, починаючи зі США”, – розповів Цукерберг.
За його словами, системи, створені компанією для модерації платформ, роблять занадто багато помилок.
“Ми створили багато складних систем для модерування контенту, але проблема складних систем полягає в тому, що вони роблять помилки. Навіть якщо вони випадково цензурують лише 1% дописів, це мільйони людей, і ми досягли точки, коли забагато помилок і забагато цензури”, – зауважив він.
Гендиректор Meta додав, що компанія також внесе зміни у політику модерації контенту на політичні теми та скасує зміни, які зменшили кількість політичного контенту в стрічках користувачів.
За словами Цукерберга, великий вплив на рішення компанії мали американські вибори.
“Нещодавні вибори також вважаються культурним переломним моментом у тому, щоб знову визначити пріоритетність мови. Тож ми повернемося до наших витоків і зосередимося на зменшенні помилок, спрощенні нашої політики та відновленні свободи слова на наших платформах”, – наголосив він.
Керівник Meta повідомив, що компанія переорієнтує автоматизовані системи модерації на “порушення високої серйозності”, зокрема контент, пов’язаний із наркотиками, тероризмом та експлуатацією дітей.
Водночас вказано, що повідомляти про порушення, пов’язані з публікаціями контенту про імміграцію та гендер після змін зможуть користувачі.
“Ми також збираємося налаштувати наші фільтри контенту, щоб вони вимагали значно більшої впевненості перед видаленням контенту. Реальність є такою, що це компроміс. Це означає, що ми будемо ловити менше поганих речей, але ми також зменшимо кількість публікацій і облікових записів невинних людей, які ми випадково видалимо”, – зазначив Марк Цукерберг.
- Instagram анонсував нову функцію, яка дозволить користувачам оновлювати свої рекомендації на сторінці огляду, у стрічці новин та на вкладці Reels. Ця опція стане корисною для тих, хто вважає, що запропонований контент більше не відповідає їхнім інтересам.
На 71-му році життя помер американський режисер Джеймс Фолі, відомий за роботою над двома частинами кіносерії “П’ятдесят відтінків сірого” та низкою кліпів Мадонни.
З наступного року Міністерство освіти Франції запускає пілотний проєкт з вивчення української мови як другої іноземної в коледжах та ліцеях країни.
Міністерство закордонних справ України висловило демарш державам, чиї лідери взяли участь у параді в Москві 9 травня.
Під час спільної пресконференції для ЗМІ з президентом Франції Еммануелем Макроном у Нансі 9 травня, глава польського уряду Дональд Туск заявив, що присутність лідерів країн на параді в Москві викликає сором.
Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів переговори з представниками адміністрації президента США Дональда Трампа. Головною темою розмови було питання припинення вогню в Україні.