Цукерберг оголосив про послаблення модерації в Instagram та Facebook

Джерело: NBC

Генеральний директор Meta Марк Цукерберг оголосив про зміни у підходах до модерації контенту у соціальних мережах корпорації, з огляду на зміну політичного та соціального ландшафту та бажання сприяти свободі слова.

Зокрема Цукерберг заявив, що Meta припинить свою програму фактчекінгу за участі організацій – довірених партнерів і замінить її системою, керованою спільнотою користувачів, схожою на “Нотатки спільноти” у соцмережі X.

Зміни запроваджуватимуть у Facebook та Instagram, двох найбільших платформах соціальних мереж світу, кожна з яких має мільярди користувачів, а також у Threads.

“Ми повернемося до наших витоків і зосередимося на зменшенні помилок, спрощенні нашої політики та відновленні свободи слова на наших платформах. Конкретніше, ось що ми збираємося зробити. По-перше, ми збираємося позбутися фактчекінгу і замінити його нотатками спільноти, подібними до X, починаючи зі США”, – розповів Цукерберг.

За його словами, системи, створені компанією для модерації платформ, роблять занадто багато помилок.

“Ми створили багато складних систем для модерування контенту, але проблема складних систем полягає в тому, що вони роблять помилки. Навіть якщо вони випадково цензурують лише 1% дописів, це мільйони людей, і ми досягли точки, коли забагато помилок і забагато цензури”, – зауважив він.

Гендиректор Meta додав, що компанія також внесе зміни у політику модерації контенту на політичні теми та скасує зміни, які зменшили кількість політичного контенту в стрічках користувачів.

За словами Цукерберга, великий вплив на рішення компанії мали американські вибори.

“Нещодавні вибори також вважаються культурним переломним моментом у тому, щоб знову визначити пріоритетність мови. Тож ми повернемося до наших витоків і зосередимося на зменшенні помилок, спрощенні нашої політики та відновленні свободи слова на наших платформах”, – наголосив він.

Керівник Meta повідомив, що компанія переорієнтує автоматизовані системи модерації на “порушення високої серйозності”, зокрема контент, пов’язаний із наркотиками, тероризмом та експлуатацією дітей.

Водночас вказано, що повідомляти про порушення, пов’язані з публікаціями контенту про імміграцію та гендер після змін зможуть користувачі.

“Ми також збираємося налаштувати наші фільтри контенту, щоб вони вимагали значно більшої впевненості перед видаленням контенту. Реальність є такою, що це компроміс. Це означає, що ми будемо ловити менше поганих речей, але ми також зменшимо кількість публікацій і облікових записів невинних людей, які ми випадково видалимо”, – зазначив Марк Цукерберг.

Терористичний рух ХАМАС відкинув ультиматум президента США Дональда Трампа щодо звільнення усіх ізраїльських заручників до опівдня 15 лютого. Представник ХАМАСу Самі Абу Зухрі заявив, що єдиним шляхом забезпечення звільнення заручників є дотримання угоди про припинення вогню, укладеної з Ізраїлем у січні. 

Компанія Google оновила свій додаток Календар, прибравши з нього низку культурних та пам’ятних дат, зокрема Місяць прайду, Місяць історії темношкірих, День пам’яті Голокосту, Місяць спадщини корінних народів та Місяць іспаномовної спадщини.

Депутати держдуми РФ прийняли ухвалу про звільнення  Андрія Гурулєва з комітету з оборони. Відтепер він працюватиме у комітеті з регіональної політики та місцевого самоврядування.

Запроваджені місяць тому адміністрацією Джо Байдена нафтові санкції проти Росії поступово дають результат, підриваючи російські доходи від експорту нафти. Оскільки китайські переробники зменшили закупівлі через санкції та логістичні проблеми, а ставки фрахту для суден зросли в рази, російським постачальникам доводиться вкотре знижувати ціни.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом  на 22:00 11 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 90 бойових зіткнень.