Даллас став містом-побратимом Харкова

Джерело: Ігор Терехов/Telegram

6 лютого Ігор Терехов повідомив, що Даллас став містом-побратимом Харкова. Мери міст вже обговорили напрацювання комплексного плану майбутньої співпраці.

Даллас — місто у США, в округах Даллас, Коллін і Дентон у північно-східній частині штату Техас. Адміністративний центр округу Даллас. Разом з Форт-Вортом й іншими містами агломерації Даллас утворює мегаполіс Даллас—Форт-Ворт. Населення — 1 197 816 осіб. Є 3-м за чисельністю містом Техасу і 9-м у США.

Вітаємо Даллас у сімʼї міст-побратимів Харкова! – наголосив Терехов.

Очільник Харкова зазначив, що ця знакова подія є ще одним кроком до поглиблення наших відносин зі США. І я твердо вірю, що нове партнерство надасть потрібного імпульсу реалізації проєктів з відбудови нашого міста.

Також додав, що наступний етап — напрацювання комплексного плану майбутньої співпраці, у якому пропишуть чіткі напрямки взаємодії наших міст та очікувані результати спільної роботи. Про це 6 лютого Терехов домовився з мером Далласу Еріком Джонсом.

Довідка. Поріднені міста, міста-партнери, міста-побратими — два міста, переважно різних країн, між якими встановлено постійні дружні зв’язки для взаємного ознайомлення з життям, історією та культурою, для досягнення кращого взаєморозуміння, зміцнення співпраці та дружби між їхнім населенням, а також для обміну досвідом у розв’язанні аналогічних проблем, що постають перед міськими органами управління та організаціями.

Поріднені міста, міста-побратими — міста різних країн, між якими укладено угоди про дружбу та співробітництво з метою обміну досвідом у галузі економіки, культури, освіти, спорту, туризму, ведення міського господарства тощо.

Співпраця міст реалізується через обмін делегаціями, художніми та спортивними колективами, виставками, а також літературою, кінофільмами, фотоматеріалами про життя міст. Не менш важливим є й обмін досвідом ведення міського господарства.

Найраніша форма поріднених міст в Європі виникла між німецьким містом Падерборн і французьким Ле-Ман у 836 році.

В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.

У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).

Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.

Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.

Нацполіція встановила виконавців вбивства полковника СБУ Івана Воронича у Києві. Чоловіка й жінку ліквідували під час затримання.