Данія першою в Європі дасть громадянам авторське право на власні тіло та голос
Джерело: The Guardian
Данія стане першою європейською країною, яка закріпить за людиною авторське право на її зовнішність, риси обличчя та голос. Такий крок спрямований на боротьбу з дипфейками — реалістичними фото- й відеоматеріалами, створеними штучним інтелектом без згоди людини.
Очікується, що парламент ухвалить закон восени 2025 року. Після цього громадяни зможуть офіційно вимагати видалення контенту з онлайн-платформ, якщо їхню зовнішність чи голос було використано без дозволу.
Також передбачено можливість судового захисту в разі порушення цих прав.
Водночас дія закону не поширюватиметься на пародійні або сатиричні матеріали, аби дотриматися принципу свободи слова.
Данія планує просувати цю ідею під час майбутнього головування у Раді Європейського Союзу.
- Сенат США одностайно ухвалив законопроєкт DEFIANCE Act, який спрямований на врегулювання діпфейків. Відтепер жертви дипфейків сексуального характеру, створених без їхньої згоди, можуть подавати позови до суду на їхніх творців.
- Створення відверто сексуального дипфейкового контенту може стати кримінальним злочином в Англії та Уельсі через зростаюче занепокоєння щодо експлуатації та переслідування жінок за допомогою штучного інтелекту.
- Уряд Південної Кореї планує посилити регулювання соціальних платформ, таких як Telegram, щоб боротися із сексуальними злочинами, пов’язаними з дипфейками.
Верховний суд США відхилив заяву про повторне відкриття справи за позовом, поданий проти музиканта Еда Ширана, в якому стверджувалося, що його хіт “Thinking Out Loud” копіює композицію Марвіна Ґея “Let’s Get It On”.
Зоозахисна організація UAnimals звернулась до поліції через жорстоке поводження з твариною у Кременчуці. У закладі Johnny Don’t Cry 2 липня п’яний чоловік побив собаку просто на очах у відвідувачів.
У Франції правоохоронці затримали 18-річного послідовника руху “інцелів”, якого підозрюють у плануванні нападів на жінок.
3 липня президент Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до Бюджетного кодексу щодо реалізації Угоди між урядами України та США про створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови (№4468-IX).
Компанія Paramount погодилася виплатити президенту США Дональду Трампу 16 мільйонів доларів для врегулювання позову щодо редагування інтерв’ю в програмі CBS News “60 хвилин”.