Данія планує передати Україні перший винищувач F-16 навесні 2024 року
Джерело: B.T.
Міністр оборони Данії Трольс Лунд Пульсен перед зустріччю в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі 11 жовтня заявив, що, ймовірно, Данія зможе передати Україні перший F-16 у першому кварталі 2024 року.
“Ми розраховуємо, що в березні-квітні ми зможемо передати першу допомогу Україні бойової авіації. Але є багато роботи, щоб українці змогли впоратися з ними на тих місцях, де вони мають стояти”, – сказав Пульсен.
При цьому він наголосив, що Україна повинна мати можливість як утримувати винищувачі, так і захищати їх від атак Росії.
“Моя чітка мета, щоб у першому кварталі 2024 року ми могли відправити в Україну перший бойовий літак. Але це залежить від підготовки пілотів, які потребують подальшої підготовки. І не в останню чергу допоміжний персонал, який має обслуговувати літаки”, – сказав міністр оборони.
Разом з Нідерландами Данія очолює коаліцію країн, які готують українських пілотів і допоміжний персонал на F-16.
У серпні уряд Данії оголосив, що Данія передасть Україні 19 літаків F-16.
- Міністерка оборони Бельгії Людивін Дедондер оголосила про відправку кількох бельгійських винищувачів-бомбардувальників F-16 в Україну з 2025 року “залежно від збільшення потужності наших нових F-35”.
- Українські льотчики, які розпочали навчання на винищувачах F-16, вже тренуються на авіаційних тренажерах. Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат наголосив, що йдеться не про симулятори, про які раніше заявляли.
- 28 вересня речниця Пентагону Сабріна Сінгх повідомила, що наразі “невелика кількість” українських пілотів почала мовне навчання, готуючись до тренування на винищувачах F-16.
- Нідерланди планують розпочати постачання винищувачів F-16 Україні у 2024 році, заявила міністерка оборони королівства Кайса Оллонгрен.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 28 травня. З початку доби відбулося 197 бойових зіткнень.
28 травня Україна та Фінляндія започаткували міжнародну Коаліцію укриттів цивільного захисту на підтримку нашої держави. Відповідну заяву підписали в Києві глава українського уряду Денис Шмигаль з прем’єр-міністром Фінляндії Петтері Орпо.
Росія спробує використати можливий прорив у прикордонних районах Сумської та Харківської областей не для захоплення міст, а як інструмент політичного тиску. Про це заявив підполковник Збройних сил України, заступник командира Третьої окремої штурмової бригади Максим Жорін.
Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що після зустрічі у Туреччині 16 травня міжнародна спільнота очікувала від Росії надання офіційного документа з викладенням бачення кроків щодо припинення вогню в Україні. Однак, за його словами, російська сторона навмисно затягувала цей процес.
Президент США Дональд Трамп заявив, що за два тижні стане зрозуміло, чи справді російський лідер Володимир Путін хоче покласти край війні проти України.