Данія погодила виділення 12 млн євро для розвитку кіберзахисту українських військових

Джерело: Міноборони Данії

У середу, 24 січня, Данія оголосила про надання фінансової допомоги Україні у розмірі понад 12 мільйонів євро для розвитку кіберстійкості систем Збройних Сил і Міністерства оборони. Допомогу нададуть в межах ІТ-коаліції.

Данське відомство зауважило, що кібератаки є неодмінною частиною війни Росії в Україні, де “РФ намагається послабити здатність України захистити себе за допомогою кібератак”.

У межах нової зустрічі формату “Рамштайн” 23 січня Данія та інші країни-учасниці ІТ-коаліції підписали домовленість про співпрацю, визначивши внески кожної країни.

Міністр оборони Данії Троельс Лунд Поульсен наголосив, що Данія вже раніше виділяла допомогу для підвищення захисту найважливішої ІТ-інфраструктури України.

“Це природно, що ми робимо внесок у підтримку України в тій сфері, де ми вже активно працюємо”, – додав міністр.

У коаліції також беруть участь Естонія, Люксембург, Ісландія, Італія, Латвія, Литва, Нідерланди та Україна. Наразі фінансові внески в коаліцію здійснили Данія, Естонія та Люксембург.

  • 23 січня розпочалося вісімнадцяте засідання Контактної групи з оборони України, присвячене довгостроковим оборонним потребам ЗСУ. Голова Пентагону Ллойд Остін відкрив засідання у форматі “Рамштайн”, виголосивши вступне слово, у якому закликав союзників “копати глибше” для озброєння України у повномасштабній війні проти РФ.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

Генеральний директор Міжнародної ради аеропортів Європи (ACI EUROPE) Олів’є Янковець в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” наголосив, що без повноцінно функціональних аеропортів “ми не бачимо можливості відновлення України”.

В суботу, 24 лютого, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін та CEO і співзасновник німецької компанії Helsing GmbH Гундберт Шерф підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері безпеки й оборони.

В другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок відвідала Одесу.