Данія спільно з Норвегією спорядять Україні ще більше танків та іншої техніки
Джерело: CNN
Данія додатково постачить Україні 45 танків, зокрема 15 модернізованих Т-72 та 30 Leopard 1, повідомили у Міністерстві оборони країни. Копенгаген також передасть Києву додаткові озброєння, боєприпаси та засоби для розмінування.
Пожертвування є частиною спільної ініціативи між Міністерствами оборони Данії, Нідерландів і Чехії, які “розділяють розуміння того, що продовження постачання матеріальних засобів із промислових запасів і виробництва буде життєво важливим для військового потенціалу України”.
У межах військової допомоги Норвегія передасть Україні близько 50 гусеничних вантажівок NM199. Цю техніку призначено для пересування на місцевості, недоступній для колісної техніки.
Транспортери можуть перевозити боєприпаси, їжу та воду для українських військових у польових умовах, – пояснили в уряді Норвегії.
Нещодавно Норвегія надала Україні “широкий спектр потужностей”, зокрема наземні системи протиповітряної оборони та танки. Окрім цього країна – у коаліції держав, котрі надають Україні винищувачі F-16.
Раніше Міністерство закордонних справ Данії також повідомляло, що країна має на меті збільшити свою допомогу Україні з 1,2 мільярда данських крон до 1,5 мільярда данських крон (понад 200 мільйонів євро).
- Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус анонсував новий пакет допомоги для України на суму 400 мільйонів євро.
- Данія постачить Україні додатковий оборонний пакет вартістю у $833 млн, що міститиме зокрема танки, бойові машини піхоти, боєприпаси для танків і зенітні установки.
- Міністерство оборони Данії передало шість безпілотників для розмінування в межах пакету допомоги Україні.
- 12 липня Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія та Швеція спільно заявили, що долучаються до декларації країни G7 стосовно гарантій безпеки для України.
Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.
У місті Бровари Київської області стався вибух у квартирі.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…