Данія та Україна підписали Заяву про наміри щодо закупівлі українського озброєння

Джерело: пресслужба Кабміну

Глава Міноборони Данії Троельс Лунд Поульсен та міністр закордонних справ Данії Ларс Льокке Расмуссен підписали з українським міністром з питань стратегічних галузей промисловості Олександром Камишіним Заяву про наміри, що фактично, закріплює ініціативу данського уряду щодо виділені 200 млн данських крон ($28,5 млн) на закупівлю озброєння та військової техніки для ЗСУ в українських виробників. Також документ сприятиме зміцненню співпраці між оборонною промисловістю Данії та України.

Зокрема Поульсен висловив сподівання, що більше країн наслідуватимуть наш приклад. Також він зауважив про великий потенціал для майбутньої співпраці, яка може доставити в Україну вкрай необхідну техніку, що допоможе змінити ситуацію на полі бою і водночас розбудувати оборонну промисловість в Україні.

Представникам данської делегації під час візиту надали зразки озброєння й військової техніки, що виробляються в Україні.

Своєю чергою, Камишін наголосив, що спроможність українського ОПК становить близько $20 млрд, однак Україна має лише $6 млрд на закупівлю озброєння.

Саме тому ми започаткували проєкт “ZBROYARI: Manufacturing Freedom”. Це глобальний збір по цілим націям, мета якого – $10 млрд. Проєкт стартував з Данії, і я дуже вдячний данському уряду і данському народу за рішучість бути першими. Це інвестиція в захист свободи й демократії. Радий мати такого потужного партнера, як Данія, – пояснив він.

Данія планує фінансувати виготовлення військового обладнання через Український фонд.

Зауважується, що заява про наміри також сприятиме зміцненню співпраці між оборонною промисловістю Данії та України. Кілька данських та українських компаній уже ведуть діалог про співпрацю.

Зауважимо, першою країною, яка виділила кошти на закупівлю української зброї для українського війська, стала Данія. Уряд країни оголосив про виділення на це 28,5 млн доларів.

Раніше стало відомо, що Україна та Латвія спільно нарощуватимуть виробництво безпілотників в межах “Коаліції дронів”.

26 квітня, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба привітав у Києві главу МЗС Латвії Байбу Браже та висловив вдячність за те, що свій перший візит вона здійснює саме до України. За словами міністра, це знак особливої поваги до нашої країни та її захисників. Під час спільної пресконференції Дмитро Кулеба зазначив, що українські та латвійські компанії мають великий потенціал для нарощування виробництва ударних БпЛА.

Зауважимо, українські збройові заводи зіштовхуються з низкою проблем — від того, що не встигають за мінливими потребами командирів на полі бою, до власної вразливості перед ударами далекобійних російських ракет. Також з початку війни уряд намагався стати більш ефективним, зокрема, зробивши процес укладання контрактів більш прозорим. Та посадовці кажуть, що країна має пройти довгий шлях.

Водночас попри виклики, однією з історій успіху є українська індустрія безпілотних літальних апаратів. зазначається, що морські дрони українського виробництва виявилися ефективною зброєю проти російського флоту у Чорному морі.

За словами Михайла Федорова, міністра цифрової трансформації, нині в Україні функціонують близько 200 компаній, які займаються розробкою безпілотників, і обсяги виробництва стрімко зросли. За його твердження, у грудні здійснено у 50 разів більше постачань, ніж роком раніше.

Також міністр стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що на 2024 рік у своєму розпорядженні Україна має $6 млрд на закупівлю озброєння. Натомість виробничі можливості української оборонної промисловості утричі вищі за такий бюджет.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.