Данія також підписала оборонну угоду зі США
Джерело: Bloomberg
США та Данія підписали угоду про співпрацю в галузі оборони, яка дасть американським силам доступ до військових баз у скандинавській країні, знаменуючи історичну зміну в оборонній політиці Данії.
США буде дозволено постійно розміщувати солдатів на військових базах Каруп, Скрідструп і Ольборг, а також зберігати зброю та спорядження на території Данії.
Завдяки цій угоді США завершують мережу оборонних партнерств, що охоплюють Північний регіон, підписавши подібну угоду з Фінляндією цього місяця.
“Ми однозначно вважаємо, що це добре для безпеки Данії та Європи. З огляду на ситуацію, в якій ми зараз перебуваємо, з війною та дедалі агресивнішою Росією, нам потрібна якомога сильніша та масштабніша американська прихильність, і саме тому ми уклали угоду”, – сказав прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен.
Після підписання угоду має схвалити парламент Данії. Міністр оборони Трольс Лунд Пульсен сказав, що угода триватиме щонайменше 10 років, протягом яких її не можна буде розірвати.
- Уряд і парламентська більшість Данії погодили збільшення військової підтримки України на 2,3 мільярда данських крон у 2023 році та на 23,5 мільярда крон (понад 3,15 мільярда євро) у 2025-2027 роках.
- Данія допомагатиме з відбудовою громад в Україні. Країна стала першим донором Фонду відновлення громад України (Ukraine Community Recovery Fund, UCRF), що започаткований ООН разом з Міністерством відновлення.
Міністр міграції Швеції Юган Форсселл заявив, що “шокований і наляканий” крайньо правим активізмом свого сина-підлітка.
Посол України в Туреччині Наріман Джелялов подарував президенту Реджепу Таїпу Ердогану керамічний “Dostluk Kalkanı” (“Щит дружби”).
В ніч на 11 липня російські війська пошкодили три медичні заклади на Харківщині: пологовий будинок, стоматологічну поліклініку та міську лікарню.
Мешканець американського Детройта, відомий своєю щедрістю, влаштував для місцевих жителів “грошовий дощ” з гелікоптера. Це стало його останнім подарунком для місцевих після смерті.
У п’ятницю, 11 липня, біткоїн встановив новий історичний максимум завдяки попиту з боку інституційних інвесторів та сприятливій політиці адміністрації президента США Дональда Трампа щодо криптовалют.