Данія також підписала оборонну угоду зі США
Джерело: Bloomberg
США та Данія підписали угоду про співпрацю в галузі оборони, яка дасть американським силам доступ до військових баз у скандинавській країні, знаменуючи історичну зміну в оборонній політиці Данії.
США буде дозволено постійно розміщувати солдатів на військових базах Каруп, Скрідструп і Ольборг, а також зберігати зброю та спорядження на території Данії.
Завдяки цій угоді США завершують мережу оборонних партнерств, що охоплюють Північний регіон, підписавши подібну угоду з Фінляндією цього місяця.
“Ми однозначно вважаємо, що це добре для безпеки Данії та Європи. З огляду на ситуацію, в якій ми зараз перебуваємо, з війною та дедалі агресивнішою Росією, нам потрібна якомога сильніша та масштабніша американська прихильність, і саме тому ми уклали угоду”, – сказав прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен.
Після підписання угоду має схвалити парламент Данії. Міністр оборони Трольс Лунд Пульсен сказав, що угода триватиме щонайменше 10 років, протягом яких її не можна буде розірвати.
- Уряд і парламентська більшість Данії погодили збільшення військової підтримки України на 2,3 мільярда данських крон у 2023 році та на 23,5 мільярда крон (понад 3,15 мільярда євро) у 2025-2027 роках.
- Данія допомагатиме з відбудовою громад в Україні. Країна стала першим донором Фонду відновлення громад України (Ukraine Community Recovery Fund, UCRF), що започаткований ООН разом з Міністерством відновлення.
Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.
Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.
Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.