ДБР і СБУ затримали подружжя, яке заробляло на дезертирстві військових

Джерело: ДБР
Працівники ДБР та СБУ затримали адвоката та його дружину, працівницю правоохоронного органу, які підбурювали військових до дезертирства. Вони надавали “послугу” для військовослужбовців — “дезертирство під ключ”, обіцяючи юридичний супровід.
Адвокат, який обіцяв за гроші допомогти військовим самовільно покинути частину, став популярним серед солдатів. Його дружина, працівниця правоохоронних органів, мала доступ до закритої інформації щодо блокпостів та паролів і, використовуючи службове посвідчення, забезпечувала військовим безперешкодний проїзд до місць, де вони ховалися від служби.
За інформацією ДБР, подружжя встигло провести близько десяти таких оборудок, а їх послуги коштували до 60 тис. грн з однієї особи.
Працівники ДБР затримали адвоката під час отримання грошей за надану “послугу” від чергового “клієнта”.
Також було затримано трьох дезертирів, які за допомогою подружжя покинули частини та переховувалися у Запоріжжі. Розшук інших триває.
Адвокату та його дружині повідомлено про підозру у перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України та сприянні дезертирству (ч. 1 ст. 114-1, ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 408 КК України).
Трьом військовослужбовцям повідомлено про підозру у дезертирстві (ч. 4 ст. 408 КК України).
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.
Суд обрав усім фігурантам запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави.
- Служба безпеки України затримала двох агентів ФСБ РФ, які намагалися зібрати інформацію для ракетного удару по українських аеродромах, де базуються винищувачі F-16.
- Служба безпеки України та Національна поліція викрили шість нових схем ухилення від мобілізації, що діяли в Україні. Внаслідок проведених комплексних заходів у різних регіонах країни затримано 19 організаторів цих протиправних схем.
-
Служба безпеки України викрила на Дніпропетровщині підприємство, яке допомагало Росії у створенні лабораторій для розробки ядерної зброї.
30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.
Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.
Верховна представниця ЄС із зовнішніх відносин та політики Кая Каллас зауважила, що Європейський союз розробляє альтернативну стратегію збереження економічного тиску на Росію у разі, якщо нова адміністрація США Дональда Трампа послабить або відмовиться від підтримки України.
Виконувач обов’язків генерального прокурора Олексій Хоменко вніс відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо народного депутата від групи “Довіра” Сергія Шахова.
Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.