ДБР скерувало до суду справу про нелегальний обіг метадону лікарями

Джерело: ДБР

ДБР завершило розслідування щодо 14 учасників злочинної організації, які створили мережу нелегальних “наркокабінетів” у Києві та Харкові. Учасники злочинної організації створили 24 так званих “наркологічних кабінети”, в яких лікарі незаконно видавали медичні рецепти на метадон, який використовують в замісній терапії наркозалежних.

Лікарі видавали фальшиві рецепти на метадон, а зловмисники перепродавали його наркозалежним.

Встановлено, що мережа діяла з 2020 року. Слідство задокументувало отримання коштів учасниками організації від незаконного обігу наркотичних засобів у понад 5 млн грн. Також встановлено, що за період діяльності злочинної організації реалізовано понад 10 кг метадону, на які лікарі видали понад 15 тисяч незаконних рецептів.

Організатор та керівник злочинної організації обвинувачується у створенні злочинної організації та керівництві нею (ч. 1 ст. 255 КК України), в організації незаконної видачі рецептів на право придбання наркотичних засобів (ч. 2 ст. 319 КК України), організації порушення правил відпуску наркотичних засобів (ч. 2 ст. 320 КК України), організації легалізації майна, здобутого злочинним шляхом (ч. 3 ст. 209 КК України), організації використання коштів у великому розмірі, здобутих від незаконного обігу наркотичних засобів, з метою продовження незаконного обігу наркотичних засобів злочинною організацією (ч. 2 ст. 306 КК України). За цими ж статтями кримінального закону притягнуто до відповідальності іще одного зі співорганізаторів.

Три керівники структурних частин злочинної організації (засновники та директори товариств — адміністратори наркокабінетів), – в участі у злочинній організації (ч. 2 ст. 255 КК України), сприянні незаконної видачі рецептів на право придбання наркотичних засобів (ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 319 КК України), легалізації майна, здобутого злочинним шляхом (ч. 3 ст. 209 КК України).

Лікарі вищевказаних наркологічних кабінетів (загалом 9 осіб), які незаконно видавали наркозалежним особам рецепти на право придбання в аптеках наркотичного засобу – метадону — за ч. 3 ст. 28 ч.ч. 1, 2 ст. 319 КК України.

Максимальна санкція за інкримінованими статтями – 15 років позбавлення волі.

Вирішується питання щодо звернення в дохід держави коштів, вилучених під час обшуків у членів вищевказаної злочинної організації.

  • Служба безпеки України та Нацполіція затримали двох коригувальників у Харкові, які поєднували наведення російських ударів із підготовкою “закладок” з наркотиками.
  • У Чернівцях правоохоронці затримали 16-річного хлопця, який займався розповсюдженням наркотиків. Під час обшуку у нього вилучили 20 згортків заборонених речовин.
  • Національна поліція Іспанії ліквідувала злочинну організацію, яка займалася контрабандою гашишу з Марокко до Іспанії за допомогою дронів, виготовлених в Україні.

5 липня легенда хард-року й фронтмен Black Sabbath, британський музикант Оззі Осборн відіграв свій прощальний концерт у рідному Бірмінгемі. Шоу “Back to the Beginning” відбулося на стадіоні Villa Park у рідному місті музиканта, зібравши понад 40 тисяч глядачів і ще 5,8 мільйона на онлайн-трансляції.

6 липня армія оборони Ізраїлю розпочала наймасштабнішу в історії кампанію з призову на службу ультраортодоксальних євреїв. Протягом липня повістки мають отримати всі 54 000 осіб цієї категорії, котрі підлягають військовій службі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.

Американський репер, продюсер і підприємець Кертіс Джексон, більш відомий як 50 Cent, 6 липня відсвяткував своє 50-річчя.

Сокола Шрайка, котрий атакував російський дрон, успішно прооперували у Дніпрі. Нині у птаха розпочався період реабілітації.