ДБР скерувало до суду справу про нелегальний обіг метадону лікарями
Джерело: ДБР
ДБР завершило розслідування щодо 14 учасників злочинної організації, які створили мережу нелегальних “наркокабінетів” у Києві та Харкові. Учасники злочинної організації створили 24 так званих “наркологічних кабінети”, в яких лікарі незаконно видавали медичні рецепти на метадон, який використовують в замісній терапії наркозалежних.
Лікарі видавали фальшиві рецепти на метадон, а зловмисники перепродавали його наркозалежним.
Встановлено, що мережа діяла з 2020 року. Слідство задокументувало отримання коштів учасниками організації від незаконного обігу наркотичних засобів у понад 5 млн грн. Також встановлено, що за період діяльності злочинної організації реалізовано понад 10 кг метадону, на які лікарі видали понад 15 тисяч незаконних рецептів.
Організатор та керівник злочинної організації обвинувачується у створенні злочинної організації та керівництві нею (ч. 1 ст. 255 КК України), в організації незаконної видачі рецептів на право придбання наркотичних засобів (ч. 2 ст. 319 КК України), організації порушення правил відпуску наркотичних засобів (ч. 2 ст. 320 КК України), організації легалізації майна, здобутого злочинним шляхом (ч. 3 ст. 209 КК України), організації використання коштів у великому розмірі, здобутих від незаконного обігу наркотичних засобів, з метою продовження незаконного обігу наркотичних засобів злочинною організацією (ч. 2 ст. 306 КК України). За цими ж статтями кримінального закону притягнуто до відповідальності іще одного зі співорганізаторів.
Три керівники структурних частин злочинної організації (засновники та директори товариств — адміністратори наркокабінетів), – в участі у злочинній організації (ч. 2 ст. 255 КК України), сприянні незаконної видачі рецептів на право придбання наркотичних засобів (ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 319 КК України), легалізації майна, здобутого злочинним шляхом (ч. 3 ст. 209 КК України).
Лікарі вищевказаних наркологічних кабінетів (загалом 9 осіб), які незаконно видавали наркозалежним особам рецепти на право придбання в аптеках наркотичного засобу – метадону — за ч. 3 ст. 28 ч.ч. 1, 2 ст. 319 КК України.
Максимальна санкція за інкримінованими статтями – 15 років позбавлення волі.
Вирішується питання щодо звернення в дохід держави коштів, вилучених під час обшуків у членів вищевказаної злочинної організації.
- Служба безпеки України та Нацполіція затримали двох коригувальників у Харкові, які поєднували наведення російських ударів із підготовкою “закладок” з наркотиками.
- У Чернівцях правоохоронці затримали 16-річного хлопця, який займався розповсюдженням наркотиків. Під час обшуку у нього вилучили 20 згортків заборонених речовин.
- Національна поліція Іспанії ліквідувала злочинну організацію, яка займалася контрабандою гашишу з Марокко до Іспанії за допомогою дронів, виготовлених в Україні.
У польській столиці вже майже місяць триває масштабна операція з пошуку собаки на прізвисько Хенек. Пес породи італійський хорт зник 9 червня під час вечірньої прогулянки в районі вулиці Sklepowa. За словами власника тварини Роберта, раніше Хенек ніколи не тікав, навіть у стресових ситуаціях шукав безпеки поруч із людьми. Але того вечора його налякав інший пес – Хенек вирвався з повідця і втік.
Якщо ви щоранку прокидаєтесь розбитими, причина може бути банальною – хронічне недосипання. І хоча іноді справа в серйозніших порушеннях сну, часто ситуацію можна покращити простими побутовими звичками.
Міністр транспорту Росії Роман Старовойт, як повідомляється, вкоротив собі віку після звільнення з посади президентом РФ Володимиром Путіним. Звільнення могло бути пов’язане з провалом відомства під час української операції “Павутина” – масштабної дронової атаки в червні, яка продемонструвала вразливість тилових районів Росії.
Розпочалася 1231-ша доба широкомасштабної збройної агресії Російської Федерації проти України. Загалом, протягом минулої доби зафіксовано 188 бойових зіткнень.
У Росії змінили закон, який регулює військову службу: тепер до лав армії можна призивати не лише іноземців, але й осіб без громадянства. Відповідні поправки до законів “Про оборону” та “Про військовий обов’язок і військову службу” схвалили Держдума та Рада Федерації. Закон підписав президент РФ Володимир Путін, і він вже офіційно оприлюднений.