ДБР вимагає в МЗС документи з 2014 по 2019 рік у справі проти Порошенка
Джерело Букв надало копію документа, що свідчить про запит Державного бюро розслідувань (ДБР) до Міністерства закордонних справ України (МЗС) в межах розслідування проти Петра Порошенка справи за ст. 111 КК України (Державна зрада).
Як повідомляли Букви раніше, в основі звинувачень – “Харківські угоди”, укладені Віктором Януковичем та Дмитром Медвєдєвим у квітні 2010 року. Угода між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України передбачала продовження перебування ЧФ РФ у Криму до 2042 року, в обмін на знижку на російський газ.
Однак, на момент укладення цього договору Порошенко не обіймав жодних державних посад. Ба більше, ДБР з якихось причин посилається на ініційовані Порошенком зміни до Конституції, які набрали чинності у 2019 році (через 9 років після укладення Харківських угод), згідно з якими президент України є гарантом європейського та євроатлантичного курсу України.
Згідно з наданим Буквам документом, ДБР здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні №62023000000000007 від 6 січня 2023 року. Провадження стосується можливого надання допомоги РФ у підготовці та підписанні угоди, що створила умови для тимчасової окупації Криму та Севастополя.
У запиті йдеться про необхідність надання інформації та завірених копій документів, що стосуються заходів, вжитих МЗС та Президентом України у період з 7 червня 2014 року по 20 травня 2019 року. Зокрема, йдеться про документи щодо: повернення анексованих територій Криму та Севастополя, переговорів з РФ з цього приводу, звернень до міжнародних судових інстанцій і публічного засудження анексії.
Водночас більшість із запитуваної інформації вже є у відкритому доступі. Зокрема, йдеться про підписані Петром Порошенком закони та укази, серед яких:
Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення дати початку тимчасової окупації”;
Указ “Про невідкладні заходи щодо захисту України та зміцнення її обороноздатності”;
Указ “Питання Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим”;
Указ “Про делегацію України для участі у слуханнях Міжнародного Суду ООН…”.
Окремо публічно доступні укази за 2015, 2016, 2017, а також 2018 роки щодо санкцій проти осіб, причетних до анексії Криму, та блокування російських компаній, що діяли в окупованому Криму. Ці інструменти, започатковані в той період, зберігають актуальність і нині – ними послуговується і чинний президент України Володимир Зеленський.
Отже, не зовсім зрозумілим лишається мотив витребування слідчим ДБР Артемом Яблонським документів, які і без того перебувають у відкритому доступі на офіційних ресурсах державної влади.
- Національний банк України визнав “небездоганною” ділову репутацію лідера “Євросолідарності” та п’ятого президента України Петра Порошенка як власника істотної участі в АТ “Міжнародний інвестиційний банк”. Порошенко назвав це рішення “політично вмотивованим”.
20 травня Апеляційна палата скасувала вирок ВАКС щодо колишнього народного депутата та ще однієї фігурантки справи й призначала новий розгляд у суді першої інстанції.
Учені розшифрували стародавній рукопис із циклу легенд про короля Артура і його вчителя Мерліна. Рукопис майже 400 років знаходився у палітурці юридичного реєстру з часів королеви Єлизавети I.
20 травня у ДБР поінформували про завершення розслідування у справі про держзраду колишнього заступника секретаря РНБО часів Віктора Януковича Володимира Сівковича. Експосадовець спільно з трьома російськими шпигунами він організував збір та передачу розвідданих російській стороні.
Речник оперативно-стратегічного угруповання військ “Хортиця” Віктор Трегубов повідомив, що російські війська намагаються з двох сторін підійти до Костянтинівки, що на Донеччині.
Манчестерський магістратський суд у Великій Британії ухвалив заарештувати американського співака Кріса Брауна у справі про напад у нічному клубі, що стався 2023 року.