ДБР затримало військових посадовців, котрі «заробляли» на виплаті фіктивних «бойових»
Джерело: ДБР
Правоохоронці викрили корупційну схему, організовану двома посадовцями військової частини на Херсонщині, котрі вимагали гроші у військовослужбовців за нарахування їм фіктивних “бойових” виплат. Нині їм загрожує до десяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Зауважується, що впродовж 2024 року зловмисники незаконно отримали майже півтора мільйона гривень.
До організації злочинного бізнесу були залучені командир взводу забезпечення та начальник автотранспортного підрозділу. Вони вступили у змову та пропонували військовослужбовцям оформлення підвищених виплат за нібито виконання бойових завдань у районі бойових дій, хоча насправді вони там не перебували.
За свої “послуги” посадовці вимагали до 30 тисяч гривень щомісяця. Гроші отримували безготівково – переказами на банківські картки. Загалом у схемі брали участь 12 осіб.
Працівники ДБР затримали фігурантів справи та повідомили їм про підозру в отриманні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України), що передбачає до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
- ДБР повідомило про підозру колишньому командиру однієї з бригад територіальної оборони (ТРО), його дружині та трьом підлеглим. Їх звинувачують у заволодінні понад 922 тисячами гривень шляхом оформлення фіктивних виплат за участь у бойових діях.
- Працівники Державного бюро розслідувань за сприяння Служби безпеки України повідомили про підозру начальнику штабу одного з військових підрозділів на Миколаївщині, який незаконно нарахував доплати військовим, що не брали участь у бойових діях.
- В Одесі поліція та СБУ викрили командира військової частини, який вимагав 30% з бойових виплат своїх підлеглих.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.