Дефіцит торговельного балансу України зріс майже в дев’ять разів – до $8,97 мільярда

Джерело: Aljazeera

Дефіцит торговельного балансу України за перші п’ять місяців 2023 року зріс до 8,97 млрд доларів, порівняно з дефіцитом у близько 1 млрд доларів за аналогічний період минулого року.

Експорт товарів становив 16,45 мільярда доларів із січня по травень, тоді як імпорт за цей період досяг 25,42 мільярда доларів.

Хоча аналітики кажуть, що постійне зростання імпорту було ознакою економічної стійкості під час війни, експорт продовжував скорочуватися, впавши на 15,6% з січня по травень порівняно з тим же періодом у 2022 році.

Найбільше падіння, на 60,6%, спостерігалося в експорті металів і металопродукції.

Загальні кліматичні збитки внаслідок повномасштабного вторгнення РФ на територію України становлять понад 11 мільярдів доларів.

Швейцарія заморозила фінансові активи, що належать росіянам, на суму близько $8,81 млрд в межах санкцій, спрямованих на покарання РФ за повномасштабне вторгнення в Україну.

Лідер демократичної більшості у Сенаті США Чак Шумер вважає, що, якщо республіканці хочуть порушувати питання іміграції під час обговорення надання Україні військової допомоги, — вони мають надати широкі пропозиції демократам щодо своєї політики.

“Укрзалізниця” запустила сервіс спецзамовлення квитків для військовослужбовців, завдяки якому у разі відсутності квитків у продажу військові зможуть їх забронювати онлайн.

В міністерстві закордонних справ Великої Британії сьогодні, 6 грудня, оголосили про нові санкції проти російської “воєнної машини” в Україні.