Делегація МВФ починає зустрічі з посадовцями України
Джерело: Reuters
1 жовтня Міжнародний валютний фонд розпочинає проводити зустрічі в Україні, щоб обговорити політичні цілі та проблеми з посадовцями.
Економіка України суттєво постраждала після повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року, і уряд значною мірою покладався на допомогу Заходу для фінансування соціальних і гуманітарних виплат.
Минулого тижня в МВФ заявили, що місія почала другий перегляд багаторічної кредитної програми для країни на 15,6 мільярда доларів.
Чотирирічна програма для Києва є частиною глобального пакету вартістю у 115 мільярдів доларів для підтримки економіки, поки Україна бореться з російськими військами.
Команда МВФ на чолі з Умою Рамакрішнан, заступницею директора Європейського департаменту Фонду, починає зустрічі сьогодні в Києві з українською владою та іншими зацікавленими сторонами, — мовиться в заяві представника Фонду в Україні Ваграма Степаняна.
Зауважується, що взаємодія на високому рівні буде зосереджена на політичних цілях і викликах у контексті програми України, яка підтримується Механізмом розширеного фінансування МВФ (EFF).
Український уряд зазначив, що бізнес адаптувався до нової реальності воєнного часу, а економіка цього року відновлювалася швидше, ніж очікувалося.
- Коментуючи міжнародну допомогу Україні, міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що всі гроші, які надходять до державного бюджету від союзників, “коштують великих зусиль” і відомству, і країні в цілому.
- Станом на 21 вересня загальний обсяг зовнішнього фінансування державного бюджету країни цьогоріч становить 31 мільярд доларів США, з яких 13,1 мільярда доларів макрофінансової допомоги надійшли від Європейського Союзу.
- 21 вересня до державного бюджету України надійшов грант від Сполучених Штатів Америки у розмірі 1,25 млрд доларів через Цільовий фонд багатьох донорів Світового банку.
Президент Сербії Александар Вучич заявив, що не змінює свого рішення відвідати Москву з нагоди параду 9 травня, попри серйозний тиск з боку Європейського Союзу.
За повідомленням ЗМІ, Ізраїль планував атакувати ядерні об’єкти Ірану, для чого йому б знадобилась підтримка США. Однак президент Сполучених Штатів Дональд Трамп відхилив це прохання, через розбіжності всередині своєї адміністрації.
Сер Кір Стармер заявив, що Велика Британія повинна скасувати закони про мову ворожнечі для захисту ЛГБТ+ спільноти, інакше вона ризикує втратити торговельну угоду з Дональдом Трампом.
Під час поїздки до Південно-Східної Азії лідер Китаю Сі Цзіньпін виступив із закликом до регіональної єдності, просуваючи ідею “азійської родини”, намагаючись протистояти тиску з боку США, які намагаються змусити ці країни обмежити торговельні зв’язки з Пекіном.
У грудні модераторка програми “Зустріч з пресою” Крістен Велкер запитала Дональда Трампа про його погрози помсти під час кампанії. Він заперечив. “Я не хочу повертатися в минуле. Я прагну зробити нашу країну успішною”, — сказав він. “Відплата буде через успіх”.