День Незалежності США: історія найбільшого свята країни

Джерело: #Букви
Сьогодні американці святкують День незалежності США. 4 липня 1776 року, 248 років тому, 13 британських колоній у Північній Америці ухвалили документ, яким проголосили нову суверенну державу.
До липня 1776 року на території США існувало 13 колоній, залежних від Британської імперії. Революція проти Британії тривала роками. Американці протестували проти прийнятих законів і організовували бойкоти. З часом це призвело до військового протистояння з британськими солдатами. У результаті створили Континентальний конгрес – перший уряд США.
4 липня 1776 року тимчасовий уряд проголосував за відокремлення колоній від Британії та прийняв Декларацію незалежності у Філадельфії. У ній засуджувалася тиранія короля Георга III і проголошувалося, що всі люди створені рівними та мають невіддільні права, як-от життя, свобода і прагнення щастя.
Головним укладачем Декларації незалежності був Томас Джефферсон, видатний діяч американської революції та майбутній 3-ій президент США. Над документом також працювали майбутній президент Джон Адамс, а також Бенджамін Франклін, Роджер Шерман і Роберт Лівінгстон.
Декларацію незалежності підписали 56 представників від 13 колоній.
Українці вже почали вітати союзників з державним святом
У Києві на честь Дня незалежності США переодягли малюків-засновників міста, які стоять Поштовій площі столиці.

Джерело: Володимир Журавель/Facebook
На опублікованих фото видно, що Либідь одягнули в костюм Статуї Свободи, а хлопчиків – в одяг у кольорах американського прапора.

Джерело: Володимир Журавель/Facebook
“Америка – велика країна, не тільки за розмірами, а й тому, що в ній живуть великі люди! Що робитиме велика людина, інші будуть слідувати її прикладу! Віримо, що США зроблять усе необхідне для перемоги цивілізованого світу над демонічним тоталітаризмом! І допоможуть в захисті народу України!”, – написав автор пам’ятника Володимир Журавель.
- 3 липня Міністерство оборони США оголосило про додаткову безпекову допомогу для задоволення критичних потреб України у сфері безпеки та оборони. Зокрема мовиться про 2,2 млрд доларів для закупівлі ракет для ППО і 150 млн доларів військової допомоги.
- Глава США Джо Байден, на зустрічі з губернаторами-демократами повідомив, що не відмовиться від участі у президентських виборах.
- Верховний суд США скасував рішення суду нижчої інстанції, що дозволяло висувати звинувачення нападникам на Капітолій 6 січня 2022 року в перешкоджанні офіційній процедурі визнання результатів президентських виборів 2020 року.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.