Денис Шмигаль обговорив з Девідом Кемероном загострення атак РФ на цивільну інфраструктуру
Джерело: Денис Шмигаль/Telegram
Сьогодні, 26 березня, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів розмову з міністром закордонних справ Великої Британії Девідом Кемероном.
Сторони обговорили загострення атак Росії на цивільну інфраструктуру, а також необхідну Україні допомогу.
Важливою темою у розмові урядовців стало запровадження механізмів, які змусять Росію заплатити за вчинені злочини й руйнування. Зокрема, конфіскацію заморожених активів РФ.
Крім того, сторони порушили питання створення спеціальної міжнародної групи за участі України, яка напрацює юридичні шляхи, необхідні для конфіскації.
“Україна вже надала свої пропозиції. Створений Міжнародний реєстр збитків. Далі пропонуємо створити Міжнародну компенсаційну комісію та компенсаційний фонд. Наша позиція однозначна: усі заморожені активи Росії мають бути спрямовані на потреби нашої держави”, — наголосив Денис Шмигаль.
Крім того, прем’єр-міністр подякував Великій Британії за значний обсяг наданої допомоги та за підписання безпекової угоди з Україною. Це, за його словами, дає впевненість у довготривалій підтримці з боку британських союзників.
- Глава МЗС Великої Британії Девід Кемерон поділився своїми враженнями, що події сьогодення нагадують йому 1930-ті роки, перед початком Другої світової війни, однак, російський лідер Володимир Путін грає роль Гітлера.
- Виступаючи на панельній дискусії щодо війни РФ проти України, міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон зазначив делегатам у Давосі, що є явні підстави використовувати заморожені російські активи для допомоги у відбудові України.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.