Депортував із Херсонщини понад 150 засуджених: директору СІЗО повідомлено про підозру
Джерело: Поліція Херсонщини
Директору окупаційного слідчого ізолятора, який примусово перемістив та депортував із Херсонщини більш ніж 150 засуджених, повідомлено про підозру.
Правоохоронці з’ясували, що у травні 2022 року на базі державної установи “Херсонський слідчий ізолятор” окупаційною владою була створена незаконна установа “слідчий ізолятор №1”. Її “директором” призначили 46-річного уродженця Миколаївської області.
Під час окупації міста він носив формений одяг та спорядження збройних формувань РФ і повідомляв ув’язненим, що він є новим “керівником” установи. Слідчі разом із працівниками відділу протидії кіберзлочинам у Херсонській області встановили свідків злочину, а також докази, зокрема, й цифрові, протиправної діяльності фігуранта.
Як розповів начальник відділу розслідування злочинів, учинених в умовах збройного конфлікту, слідчого управління поліції Херсонщини Ігор Дем’янюк, правоохоронці з’ясували, що у жовтні 2022 року, напередодні звільнення правобережжя Херсонщини, фігурант отримав наказ від окупаційного керівництва на примусове переміщення засуджених осіб з обласного центру на Лівобережжя.
Підозрюваний та його підлеглі на “спеціальних автомобілях” для перевезення ув’язнених примусово та всупереч волі перемістили більше ніж 150 засуджених з установи “слідчий ізолятор №1” до “Голопристанської виправної колонії № 7”. Пізніше п’ятьох осіб без їх згоди перевезли до установ виконання покарань Російської Федерації та окупованих населених пунктів України.
Нині зловмиснику за погодженням з обласною прокуратурою заочно повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України. А саме – жорстоке поводження з військовополоненими або цивільним населенням, вигнання цивільного населення для примусових робіт, розграбування національних цінностей на окупованій території, застосування засобів ведення війни, заборонених міжнародним правом, інші порушення законів та звичаїв війни, а також віддання наказу про вчинення таких дій, вчинені за попередньою змовою групою осіб.
Фігуранту загрожує позбавлення волі на строк до 12 років.
- Російського командира, який в перший день повномасштабного вторгнення наказав стріляти по цивільних авто на кільцевій дорозі Харкова, засудили до довічного ув’язнення.
- За даними звіту Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, 100 представникам вищого офіцерського складу армії РФ повідомлено про підозру.
- Судитимуть офіцера Росгвардії, який утримував та катував українців в морозильних камерах аеропорту Гостомеля.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.