Держаудитслужба: «Київський метрополітен» переплатив 160 млн за доставку наданих вагонів

Джерело: пресслужба Державна аудиторська служба

Аудитори назвали “невиправданою” переплату комунальним підприємством “Київський метрополітен” за доставку вагонів, подарованих європейськими партнерами, що склала близько 160 млн грн – за реальної ринкової вартості такого перевезення у 30 млн грн.

Так, під час проведення аудиту фінансової діяльності КП “Київський метрополітен” з’ясувалося, що середньоринкова вартість транспортно-експедиторських послуг з організації міжнародного перевезення одного вагону метро з Варшави до Києва складає 0,5 млн грн. Натомість КП заплатив 3,15 млн грн за кожен доставлений вагон.

Відтак, за транспортування усіх 60 вагонів здійснена повна оплата на загальну суму у 189,34 млн грн.

Тоді як – за результатами досліджень відкритих джерел інформації (зокрема веб-сайтів низки операторів ринку перевезень) – розрахункова вартість надання таких послуги могла становити лише близько 30 млн грн, – заявили аудитори.

І додали, що зі столичного бюджету витрачено в 6,3 раза більше коштів, ніж вимагала ситуація.

Також зауважується, що підприємство-переможець, котре доставило вагони в Київ, “очевидно дебютувало у сфері транспортно-експедиторських послуг”, позаяк впродовж 2022-2023 років більше нікому з учасників ринку не надавало вказаних послуг. Тобто, перевезення вагонів з Польщі до Києва за договорами з “Київським метрополітеном” – його єдиний досвід в цьому напрямку.

Втім, провести зустрічну звірку аудиторам не вдалося – їх не допустили на підприємство. Через що Держаудитслужба скерувала до Національної поліції відповідний лист про сприяння, – пояснили у службі.

Голова Державної аудиторської служби України Алла Басалаєва нагадала, що з вересня 2022 року уряд відновив заходи фінансового контролю місцевих бюджетів.

Вона пояснила, що ретельний фінконтроль за використанням бюджетних коштів на місцях необхідний передусім через те, що держава виділяє значні кошти на відновлення, зокрема – від міжнародних донорів.

Намагання Росії зміцнити свою військову базу на сході Лівії, після повалення режиму Асада у Сирії, зіштовхуються зі спротивом з боку лівійського уряду.

Вчора, 20 грудня, Рада директорів Міжнародного валютного Фонду затвердила шостий перегляд програми “Механізм розширеного фінансування” (EFF), що дає Україні доступ до приблизно 1,1 млрд доларів.

США скасували нагороду в 10 мільйонів доларів за Ахмеда аль-Шараа, лідера “Хайят Тахрір аш-Шам” (ХТШ) – угруповання, яке повалило режим Башара Асада.

21 грудня президент України Володимир Зеленський провів маштабні кадрові перестановки в міністерстві закордонних справ, а також звільнив низку послів.

Днями видання The Economist опублікувало матеріал про декомунізацію і дерусифікацію в Одесі. Однак, автор висвітлив ситуацію однобоко і повторював російські наративи.