Держава виплатила ₴129 млн бізнесу за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю

Джерело: Урядовий портал

У 2024 році держава компенсувала роботодавцям 129 млн грн за облаштування робочих місць для майже 2000 осіб з інвалідністю.

“Ця програма допомагає бізнесу облаштувати комфортні та інклюзивні робочі місця для людей з інвалідністю. У 2024 році понад 1500 підприємців скористалася такою можливістю — облаштувавши майже 2000 робочих місць, зокрема придбали спеціальні меблі, устаткування, допоміжні пристрої, як от підйомники чи пандуси. Держава ж компенсувала бізнесу ці витрати, сумарно інвестувавши у безбар’єрність майже 129 млн грн. У цьому році ми продовжимо дію програми”, — повідомила Юлія Свириденко, віцепрем’єр-міністерка — міністерка економіки України.

У 2024 році понад 1500 підприємців отримали компенсацію, середній розмір якої складав 69 тис. грн.

Програма продовжуватиметься у 2025 році, з компенсацією до 120 тис. грн для облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю I групи та до 80 тис. грн для II групи.

Ця ініціатива є частиною проєкту “Робота без бар’єрів”.

Російська служба “Радіо Свобода” з 15 квітня зупинила мовлення в середньохвильовому діапазоні 1386 кГц. У медіа не уточнили тривалість зупинення трансляції.

Європейський Союз попередив президента Сербії Александара Вучича, що його участь у параді 9 травня в Москві може поставити хрест на євроінтеграційних прагненнях країни.

15 квітня Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому проєкт закону “Про внесення зміни до частини першої статті 16 Закону України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” щодо проведення перевірок з питань вчинення мобінгу (цькування)”.

Попри заявлену мету скоротити торговельний дефіцит США, президент Дональд Трамп фактично знищує одну з найбільш конкурентоспроможних експортних галузей країни — вищу освіту.

15 квітня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу проект закону щодо пенсійного забезпечення працівників прокуратури.