Державний борг України сягнув $160 мільярдів
Джерело: голова парламентського Комітету з питань фінансів Данило Гетманцев
За даними Міністерства фінансів, станом на 30 листопада 2024 року державний та гарантований державою борг України становив 6,64 трлн гривень, або 159,74 млрд доларів.
“У листопаді державний борг у гривні зріс на 3,6% (+231,1 млрд. грн.), у валютному еквіваленті збільшився на 2,8% (+3,4 млрд. дол.)”, – йдеться в повідомленні.
Як зазначив Гетманцев, основний приріст державного боргу за листопад обумовлюється отриманням 4,8 млрд. дол. пільгового кредиту, наданого Світовим банком за рахунок коштів США та інших партнерів у межах проєкту “Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні” (PEACE in Ukraine).
Структура державного боргу на кінець листопада:
- 74,2% – борг у валюті (зовнішній + валютні ОВДП), 25,8% – борг у гривні (до війни 65,1% на 34,9%);
- 71,8% – зовнішній борг, 28,2% – внутрішній (до війни 61% і 39% відповідно);
- 58,4% – зовнішні офіційні позики (в т.ч. ЄС – 27,5%), 27,2% – ОВДП, 10% – єврооблігації (вкл. гарантовані державою), 4,4%;
- інша заборгованість.
За словами голови Комітету, в грудні через залучення зовнішніх пільгових кредитів, насамперед від ЄС у межах Ukraine Facility та від МВФ, темпи зростання державного боргу продовжать прискорюватись.
“Утім за підсумками року динаміка державного боргу залишатиметься стриманою, зокрема, завдяки реструктуризації єврооблігацій, відносній курсовій стабільності, наданні близько 30% зовнішнього офіційного фінансування у вигляді грантів. Нагадаю, за останнім прогнозом МВФ державний борг сягне 92,2% ВВП (проти 84,4% у 2023 році)”, – пояснив Гетманцев.
- Сьогодні, 10 грудня, Міністерство фінансів США оголосило про виділення Україні кредиту на 20 мільярдів доларів США. Його гаситимуть коштом заморожених російських активів.
У Генеральному штабі підтвердили, що підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України, у взаємодії з іншими складовими Сил оборони, у ніч на 6 лютого уразили аеродром “Приморсько-Ахтарський” у Краснодарському краї РФ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 6 лютого. Загалом від початку доби відбулося 66 бойових зіткнень.
У ніч на 6 лютого українські воїни успішно атакували ворожий аеродром “Приморсько-Ахтарський” у Краснодарському краї РФ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 лютого. На даний час відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою сьогодні залишалася ситуація на Покровському напрямку.
Міноборони кодифікувало та допустило до використання у підрозділах Збройних сил України безпілотні авіаційні комплекси ZEUS і HADES українського виробництва.