Держпідприємство «Антонов» закупляло металовироби в 14 разів дорожче ринкової вартості

Джерело:СтопКор

Журналіст-розслідувач Ігор Хмурий з “СтопКор” виявив, що Державне підприємство “Антонов” уклало угоди з дніпровською компанією на постачання сталевих прутів за значно завищеними цінами.

За даними журналіста, “Антонов” підписав контракт на закупівлю 3,7 тонни сталевих прутів за ціною 2 тис. грн за кілограм, хоча ринкова вартість такого матеріалу складає приблизно 130–140 грн за кілограм.

“Візьмемо до прикладу прутки 30ХГСА ШК14 та ШК17, які за чотири місяці до того купляли у дніпрян. Несподівані компанії замість 2 тисяч запропонували 140 та 184 гривні. Тобто, у 14 разів менше. І це не якийсь умисний демпінг. Я погуглив і знайшов аналогічний виріб на першій же сторінці пошукача взагалі по 132 гривні. І це вже навіть з ПДВ, і мова не про гігантський опт”, – стверджує журналіст-розслідувач.

ДП “Антонов” здійснив закупівлі без проведення відкритих торгів, використовуючи прямі угоди з двома постачальниками. Хоча у серпні 2023 року оголосили тендер, через воєнний стан він пройшов у форматі прямих угод.

На замовлення претендували ФГП “Ресурс Груп” та Дніпровський завод спеціальних труб. Загальна сума контракту склала 7,6 млн грн.

“Усі ціни вказані без ПДВ, тобто на виході докинули ще 20%”, – додав Хмурий.

Журналісти отримали лише формальну відмову від “Антонова” на запит про деталі, тому звернулися до “Укроборонпрому” та Держаудитслужби за роз’ясненнями.

В Одеському зоопарку леопард напав на людину. Тварину застрелили. 

У Ростовській області Росії почали обмежувати роботу мобільного інтернету та зв’язку “з метою безпеки”.

Російське військове командування відправило комісію в 1196-й мотострілецький полк, розташований на території окупованої Херсонщини.

Намагання Росії зміцнити свою військову базу на сході Лівії, після повалення режиму Асада у Сирії, зіштовхуються зі спротивом з боку лівійського уряду.

Вчора, 20 грудня, Рада директорів Міжнародного валютного Фонду затвердила шостий перегляд програми “Механізм розширеного фінансування” (EFF), що дає Україні доступ до приблизно 1,1 млрд доларів.