Держрезерв України позбавлятиметься запасів «шапок-ушанок» та іншого непотрібного майна

Джерело: Міністерство економіки України

Непотрібне майно, що зберігається в Держрезерві України і термін зберігання якого закінчився, буде реалізоване на конкурсних засадах.

Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 7 листопада 2023 року.

Відтак, згідно з рішенням уряду, на торгах будуть реалізовані шапки зі штучного хутра для військовослужбовців, закладені до Держрезерву на початку 2000-х років. Адже з 2017-го року наказом Міноборони введено нові правила носіння військової форми.

“Шапки-ушанки” не відповідають цим новим вимогам, отже не будуть потрібні військовими.

Також реалізації підлягає зерно врожаїв 2007-2018 років, що зберігається на потужностях Держрезерву. Визначені терміни зберігання зерна державного резерву – 2 роки.

З огляду на те, що якість зерна дедалі погіршується, а отже його вартість – зменшується, зволікання з реалізацією загрожує державі більшими збитками.

Крім того, нарешті буде реалізовано на конкурсних засадах моторне мастило М-63/10D, термін зберігання якого також завершується.

За словами заступника міністерки економіки Ігоря Фоменка, реалізація незатребуваного майна, термін зберігання якого закінчився, дозволить державі заощадити кошти, які сьогодні витрачаються на його зберігання. Фактично, майна, яке виявилося непотрібним замовникам навіть в умовах війни, що само по собі показово. Натомість надходження від продажу дозволять оновити та поповнити запаси Держрезерву.

Ігор Фоменко зазначив, що будуть придбані матеріальні цінності з актуальної номенклатури, яка відповідає вимогам сучасності, потребам держави та замовників.

Нагадаємо, нині триває реформа Держрезерву, головною метою якої є створення сучасної, ефективної та раціональної системи державних резервів. 16 грудня 2023 року набуває чинності закон України “Про державні резерви”, який є одним з ключових для реалізації реформи.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.