Держсекретар США Рубіо звинуватив Росію у ракетній атаці на Суми

Джерело: Марко Рубіо/X

13 квітня держсекретар США Марко Рубіо наголосив, що Сполучені Штати висловлюють глибокі співчуття жертвам сьогоднішньої жахливої ​​російської ракетної атаки на Суми.

Це трагічне нагадування про те, чому президент Трамп і його адміністрація приділяють стільки часу та сил на те, щоб спробувати закінчити цю війну і досягти міцного миру, — додав Рубіо.

Першим з членів адміністрації Трампа на удар по Сумах зреагував спецпризначенець президента по Україні Кіт Келлог, котрий наголосив, що удар по Сумам “переходить будь-які межі пристойності”.

Уранці 13 квітня російські війська завдали ракетного удару по місту Суми. Станом на зараз відомо про 34 загиблих, серед яких — двоє дітей. Також внаслідок балістичного удару постраждали 117 осіб, з них 15 дітей.

Як повідомив керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов, по місту вдарили дві балістичні ракети типу “Іскандер-М”/KN-23. Удару завдали російські військові з території Воронезької (н.п. Ліскі) та Курської (н.п. Лєженькі) областей. За словами Буданова, відповідальними за атаку є розрахунки 112-ї та 448-ї ракетних бригад РФ.

Тоді як зазначив очільник Сумської МВА Сергій Кривошеєнко, під час подвійного ракетного удару найбільше жертв загинули внаслідок ураження осколковими елементами, якими росіяни спорядили другу ракету.

  • 13 квітня прем’єр-міністр Нідерландів Дік Шуф наголосив, що чергова російська балістична атака на Суми вкотре засвідчила необхідність продовжувати збільшувати тиск на РФ та підтримувати Україну, зокрема наданням засобів протиповітряної оборони.
  • Глава дипломатії ЄС Кая Каллас назвала “жахливим прикладом” посилення російських атак у той час, як Україна погодилася на безумовне припинення вогню.
  • Президент Євроради Антоніо Кошта обурений злочинним ракетним ударом Росії по центру міста Суми.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.

Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.

Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.