Держсекретар США та глава МЗС Великої Британії здійснять візит до України
Джерело: The Standard
Держсекретар США Ентоні Блінкен і міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі цього тижня здійснять спільний візит до України. Про цю поїздку вони оголосили на пресконференції в МЗС у Лондоні.
“Щодо Росії та України, сьогодні я можу підтвердити, що ми з Тоні цього тижня поїдемо до Києва – це буде перший спільний візит такого роду за понад десять років. Ми – найближчі союзники, тому я радий, що ми подорожуватимемо разом, демонструючи нашу відданість Україні,” – сказав Леммі.
Своєю черигою, Блінкен зауважив, що зараз для України настав “критичний момент”.
“Агресія проти мирного населення, проти критичної інфраструктури і, звичайно, проти українських сил. Ми бачимо, як він [Путін] посилює свої атаки на міста, людей, зокрема, націлюючись на енергетичну інфраструктуру, електроенергію, і все це напередодні найхолодніших місяців”, – сказав він.
Тим часом прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер має вилетіти до Вашингтона для переговорів із президентом США Джо Байденом у п’ятницю.
- Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив у вівторок, 10 вересня, що Іран відправив Росії балістичні ракети малої дальності, та пригрозив вітакк санкціями.
Європейська Комісія допоможе Україні профінансувати закупівлю газу, зокрема через Ukraine Facility спільно з партнерами-виконавцями, що дозволить збільшити запаси газу для забезпечення безпеки постачання.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 лютого. Від початку цієї доби відбулося 92 бойових зіткнення.
Президента Володимира Зеленського закликали розблокувати кошти місцевого самоврядування для підтримки Сил оборони. На підписання відповідної петиції залишилося п’ять днів.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Україна “можливо” зможе повернути частину окупованих Росією територій, однак це буде “непросте завдання”.
Глава РФ Володимир Путін 24 лютого скликав нараду щодо розвитку галузі рідкісноземельних металів в РФ, заявивши, що рідкісноземельні метали є критично важливими для мікроелектроніки, енергетики, цифрової економіки, та цивільного та оборонного секторів Росії.