Держустановам Литви заборонять користуватися китайською технікою

Джерело: LRT

З 2025 року влада Литви заборонить державним установам використовувати електроніку з Китаю та інших країн, котрі потенційно можуть становити загрозу нацбезпеці. Зокрема обмеження торкнуться комп’ютерів, смартфонів, фото- та відеокамер, а також згодом і дронів.

Після встановлення заборони правоохоронні органи вилучатимуть будь-яку таку техніку.

У міністерстві внутрішніх справ повідомили, що саме відомство та підконтрольні йому поліція, пожежно-рятувальна та прикордонна служби вже давно відмовилися майже від усіх видів китайського обладнання. Проблему становить нині лише система спостереження. Наразі правоохоронці замінили дві третини від загальної кількості своїх камер.

Вільнюське самоврядування має аналогічні труднощі. Директор адміністрації муніципалітету Адомас Бужинскас заявив, що третину міських камер відеоспостереження зроблено у Китаї і замінити їх усі до кінця року неможливо. Також у місцевих держустановах використовуються 130 китайських комп’ютерів.

Водночас найскладніша ситуація складається з безпілотниками — на цьому ринку домінують китайські виробники, які пропонують широкий асортимент продукції: дрони для спостереження, відео- та фотозйомки. Альтернативні варіанти або набагато дорожчі, або не мають потрібних технічних можливостей.

Тож поки що для військових зроблять виняток — вони зможуть закуповувати китайські безпілотники.

Компанія Ferrero анонсувала випуск нового продукту в лінійці Nutella – Nutella peanut. Це перша смакова новинка бренду за 61 рік існування, яка з’явиться у продажу в США навесні 2026 року.

Німеччина запровадила додаткові заходи для протидії “тіньовому флоту” Росії в Балтійському морі.

Запропонований бюджет адміністрації Дональда Трампа передбачає закриття лабораторії на вершині гори в Гаваях, де з 1950-х років науковці збирають переконливі докази того, що зміна клімату спричинена саме людською діяльністю.

1 липня Сенат США проголосував податковий законопроєкт, запропонований президентом Дональдом Трампом.

Результати дослідження, проведеного науковцями із південнокорейських університетів Чунан та Йонсе, засвідчили, що перепрацювання може вливати на структуру людського мозку.