Держустановам Литви заборонять користуватися китайською технікою
Джерело: LRT
З 2025 року влада Литви заборонить державним установам використовувати електроніку з Китаю та інших країн, котрі потенційно можуть становити загрозу нацбезпеці. Зокрема обмеження торкнуться комп’ютерів, смартфонів, фото- та відеокамер, а також згодом і дронів.
Після встановлення заборони правоохоронні органи вилучатимуть будь-яку таку техніку.
У міністерстві внутрішніх справ повідомили, що саме відомство та підконтрольні йому поліція, пожежно-рятувальна та прикордонна служби вже давно відмовилися майже від усіх видів китайського обладнання. Проблему становить нині лише система спостереження. Наразі правоохоронці замінили дві третини від загальної кількості своїх камер.
Вільнюське самоврядування має аналогічні труднощі. Директор адміністрації муніципалітету Адомас Бужинскас заявив, що третину міських камер відеоспостереження зроблено у Китаї і замінити їх усі до кінця року неможливо. Також у місцевих держустановах використовуються 130 китайських комп’ютерів.
Водночас найскладніша ситуація складається з безпілотниками — на цьому ринку домінують китайські виробники, які пропонують широкий асортимент продукції: дрони для спостереження, відео- та фотозйомки. Альтернативні варіанти або набагато дорожчі, або не мають потрібних технічних можливостей.
Тож поки що для військових зроблять виняток — вони зможуть закуповувати китайські безпілотники.
- За результатами розслідування InformNapalm стало відомо, що Росія продовжує імпортувати обладнання для виготовлення безпілотників “Орлан-10” в обхід санкцій.
- Національне агентство з питань запобігання корупції внесло китайського виробника мотовсюдиходів Shandong Odes Industry Co., Ltd, (Aodes) до переліку міжнародних спонсорів війни.
- У Норвегії затримали громадянина країни, якого підозрюють у розвідувальній діяльності в інтересах Китаю.
За даними синоптиків у середу, 15 січня, у частині регіонів пройдуть опади.
14 січня держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Вірменії Арарат Мірзоян підписали регламент про стратегічне партнерство між їхніми країнами.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Глава РФ Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня мають намір підписати у Москві угоду про всеосяжне партнерство, котра регулюватиме двосторонні відносини на найближчі 20 років. Однак, інформують, джерела, документ не включає визнання тимчасово окупованого Росією Криму, а також інших ТОТ.
Агентство з регулювання та розвитку фінансового ринку Казахстану затвердило нові правила для банків другого рівня та філій іноземних банків, ускладнивши умови видачі банківських карток громадянам Російської Федерації.