Дітей в Австралії зможуть судити до довічного ув’язнення – The Guardian

Джерело: The Guardian

В Австралії критикують нові закони про молодіжну злочинність, які дозволяють засудити до довічного терміну навіть 10-річних дітей.

Прем’єр-міністр Девід Крісафуллі вніс закон до парламенту Квінсленда 28 листопада. Це був перший законопроєкт, поданий новим урядом.

Як розповіли у виданні, із протестом виступив комісар з прав людини Квінсленду Скотт Макдугалл. Він заявив, що такі закони обмежують права дітей, а сам штат ризикує міжнародною репутацією.

“Дітям віком від 10 років також будуть призначати таке ж максимальне покаранню, як і дорослі, за 13 правопорушень, включаючи незаконне використання автомобіля та проникнення в приміщення та вчинення кримінального правопорушення. Відповідно до законодавства, діти можуть бути засуджені до довічного ув’язнення за п’ять злочинів, включаючи ненавмисне вбивство, тяжкі тілесні ушкодження та пограбування й розбій. Якщо їх визнають винними у вбивстві, вони повинні бути засуджені до довічного позбавлення волі з мінімум 20-річним терміном без умовно-дострокового звільнення”, – йдеться в повідомленні.

Особливо він розкритикував нове правило, згідно з яким діти можуть бути засуджені до довічного ув’язнення.

“Ми говоримо про дітей 4-го класу. Ми говоримо про дітей, які ще мають молочні зуби. Ми говоримо про те, щоб лікувати їх і покладати на них ту ж моральну провину, яку ми покладаємо на дорослих”, – наголосив Макдугалл.

Він також додав, що однаково ставитися до дітей та дорослих не можна. Якщо ж суспільство це робить – “воно збилося зі шляху”.

За міністра національної єдності Олексія Чернишова внесли заставу у повному розмірі — 120 млн гривень. ВАКС призначив цей розмір застави 27 червня у справі про зловживання службовим становищем.

Зупинка постачання Сполученими Штатами, зокрема засобів протиповітряної оборони, безпосередньо вплине на здатність України відбивати дедалі інтенсивніші повітряні удари Росії.

У Росії військовий суд оголосив вирок українському військовослужбовцю Максиму Назаренку, якого звинуватили у скоєнні “терористичного акту” на території Курської області.

У Франції близько 200 людей звинуватили священників елітної католицької школі-інтернату Notre-Dame de Betharram у фізичному та сексуальному насильстві з 1957 по 2004 рік.

Орест Березовський, відомий як митрополит Онуфрій з УПЦ (МП), втратив громадянство України – відповідний указ підписав Президент Володимир Зеленський. Підставою для такого рішення стали дані Служби безпеки України.