Діти-сироти стали прикриттям для родичів київських посадовців, щоб виїхати за кордон

Джерело: Дмитро Лубінець/Telegram

Працівники Офісу Омбудсмана виявили, що посадовці Служби у справах дітей та сім’ї Києва і Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 відправили своїх родичів “супроводжувати” дітей за кордон, щоб ті змогли втекти з країни.

У березні 2022 року, під час бойових дій біля Києва, 68 вихованців Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 міста Києва разом із 20 особами супроводу евакуювали до колишнього молодіжного табору у Вупперталі, Німеччина. Це діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, та діти з важкими життєвими обставинами.

Представники Омбудсмана цього року відвідували заклади за кордоном, де перебувають українські діти. У цей табір працівників Офісу Омбудсмана не допустили, оскільки там були відсутні українські особи супроводу, а діти перебувають лише під опікою німецької сторони.

“За інформацією німецького супроводу, з початку евакуації було 55 дітей, проте відповідно до наказу директора Центру до Німеччини евакуювали 68. Запитання – а де 13 дітей?” – розповідає Омбудсман Дмитро Лубінець.

Відомство звернулось до керівництва київських закладів, яке, як виявилось, не володіє інформацією про ситуацію у закладі.

“Нам вдалось довідатися: серед осіб супроводу під час евакуації в офіційних наказах були люди, які не мають стосунку до цієї сфери, і лише за день до цього стали працівниками закладів, а деякі зовсім ніколи не були працевлаштовані.

Найцікавіше: серед цих людей – близький родич керівника Служби у справах дітей та сім’ї міста Києва і близький родич керівника Центру соціально-психологічної реабілітації дітей  №1 міста Києва. Серед супроводжуючих також значаться ще чотири особи, підстави для виїзду яких потребують додаткового вивчення”, – написав Омбудсман.

Кожен із супровідників-чоловіків звільнився з посад після виїзду за кордон і не працює у цих органах. Вони не повернулися до України.

Лише у 2024 році Офіс Омбудсмана встановив, що діти залишились без українського супроводу. Тепер доступ до цих дітей потрібно просити у німецької сторони, яка діє згідно з власним законодавством.

  • Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.
  • У Харківській області влада планує примусово евакуювати дітей разом з сім’ями з кількох прифронтових населених пунктів, зокрема у Куп’янському та Ізюмському районах.

В каліфорнійській лікарні пацієнт, який, як вважають, був під дією наркотиків, спричинив хаос, залізши на стелю відділення невідкладної допомоги, де застряг і пожежникам довелося його визволяти.

Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.

ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією. 

Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів. 

В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.