Діти-сироти стали прикриттям для родичів київських посадовців, щоб виїхати за кордон

Джерело: Дмитро Лубінець/Telegram

Працівники Офісу Омбудсмана виявили, що посадовці Служби у справах дітей та сім’ї Києва і Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 відправили своїх родичів “супроводжувати” дітей за кордон, щоб ті змогли втекти з країни.

У березні 2022 року, під час бойових дій біля Києва, 68 вихованців Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 міста Києва разом із 20 особами супроводу евакуювали до колишнього молодіжного табору у Вупперталі, Німеччина. Це діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, та діти з важкими життєвими обставинами.

Представники Омбудсмана цього року відвідували заклади за кордоном, де перебувають українські діти. У цей табір працівників Офісу Омбудсмана не допустили, оскільки там були відсутні українські особи супроводу, а діти перебувають лише під опікою німецької сторони.

“За інформацією німецького супроводу, з початку евакуації було 55 дітей, проте відповідно до наказу директора Центру до Німеччини евакуювали 68. Запитання – а де 13 дітей?” – розповідає Омбудсман Дмитро Лубінець.

Відомство звернулось до керівництва київських закладів, яке, як виявилось, не володіє інформацією про ситуацію у закладі.

“Нам вдалось довідатися: серед осіб супроводу під час евакуації в офіційних наказах були люди, які не мають стосунку до цієї сфери, і лише за день до цього стали працівниками закладів, а деякі зовсім ніколи не були працевлаштовані.

Найцікавіше: серед цих людей – близький родич керівника Служби у справах дітей та сім’ї міста Києва і близький родич керівника Центру соціально-психологічної реабілітації дітей  №1 міста Києва. Серед супроводжуючих також значаться ще чотири особи, підстави для виїзду яких потребують додаткового вивчення”, – написав Омбудсман.

Кожен із супровідників-чоловіків звільнився з посад після виїзду за кордон і не працює у цих органах. Вони не повернулися до України.

Лише у 2024 році Офіс Омбудсмана встановив, що діти залишились без українського супроводу. Тепер доступ до цих дітей потрібно просити у німецької сторони, яка діє згідно з власним законодавством.

  • Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.
  • У Харківській області влада планує примусово евакуювати дітей разом з сім’ями з кількох прифронтових населених пунктів, зокрема у Куп’янському та Ізюмському районах.

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.