«Для контролю додержання законодавства у нас є мовний омбудсмен» – Чернєв про заяву Фаріон

Джерело: Єгор Чернєв/Facebook

Заступник голови комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, голова постійної делегації України в ПА НАТО Єгор Чернєв також прокоментував публічну заяву Ірини Фаріон стосовно російськомовних оборонців.

Нещодавно українська мовознавиця публічно заявила, що не вважає українцями воїнів, котрі спілкуються на фронті російською мовою. У нещодавньому інтерв’ю для проєкту “Рандеву” вона розкритикувала захисників, які спілкуються мовою ворога.

Цим блюзнірством, як на мене, вона поставила знак рівності між окупантами та тими, хто жертвує своїм життям, боронячи Україну, – зауважив Чернєв.

Так, на переконання нардепа, Фаріон “тривалий час цілеспрямовано та системно працює на розкол суспільства та розпалювання ворожнечі між українцями”, зокрема у “контексті радянського минулого Ірини Фаріон”.

У коментарі Чернєв зауважив, що не має бути поділу за мовною ознакою “на правильних та неправильних українців”.

Саме це робить Фаріон. А для контролю додержання законодавства у нас є мовний омбудсмен та правоохоронні органи. Ми маємо і далі продовжувати впроваджувати стандарти мови на всіх рівнях. Але точно не розпалювати ворожнечу чи ділити українців на сорти на руку Кремля, – пояснив нардеп.

Він також додав, що такі дії під час війни є особливо небезпечними й можуть становити загрозу національній безпеці України.

Як заступник голови комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Чернєв закликав СБУ здійснити перевірку висловлювань Ірини Фаріон протягом воєнного стану на предмет вчинення кримінальних злочинів та вжити всіх заходів для недопущення ведення будь-якої підривної діяльності у нашому тилу.

Народний обранець також закликав вважати це “офіційним депутатським зверненням”.

Зауважимо, російські загарбники визнали українську мову факультативним та не обов’язковим для вивчення предметом у всіх підконтрольних закладах загальної середньої освіти на тимчасово окупованих територіях Донецької області.

Молдова планує надіслати Україні першу партію гуманітарної допомоги у 2024 році. Загальна вартість цієї допомоги, у вигляді матеріальних цінностей та іншого обладнання, складає 4,9 мільйона леїв, що перевищує 250 тисяч євро.

Внаслідок бойових дій Запорізька атомна електростанція залишилась на одній лінії живлення.

У Пентагоні заявили, що Україна може постати перед вибором, від яких міст відмовитися, якщо США не нададуть допомогу.

Міністр оборони України Рустем Умєров разом із Головнокомандувачем ЗСУ генерал-полковником Олександром Сирським провели телефонну розмову з міністром оборони США Ллойдом Остіном.

Посли Європейського союзу затвердили новий пакет санкцій проти Росії. Зазначено, що він має зменшити доступ РФ до дронів.