«Викликає огиду»: азовець «Дипломат» відповів на критику Фаріон щодо російськомовних воїнів

Джерело: проєкт “Рандеву”

Українська мовознавиця Ірина Фаріон у нещодавньому інтерв’ю для проєкту “Рандеву” розкритикувала захисників, які спілкуються російською мовою. На цей коментар відреагував офіцер управління бригади “Азов”, оборонець “Азовсталі” на псевдо “Дипломат” – Дмитро Андрющенко.

Зокрема під час інтерв’ю Яніні Соколовій з проєкту “Рандеву” Фаріон заявила, що “категорично не приймає” той факт, що деякі українські захисники розмовляють російською мовою.

“У мене запитання до них: що вам, хлопці, заважає, коли ви такі моцні і ви такі дуже розумні, виконувати 29 статтю Закону про Збройні сили України? Ви, хлопці, знаєте, що таке дисципліна в армії? Якщо в армії немає дисципліни, то не має армії, це зброд тоді”, – зазначила мовознавиця.

Також вона додала, що не може назвати російськомовних воїнів українцями.

“Я не можу назвати їх українцями. Якщо вони не говорять українською мовою – то нехай себе назвуть “русскіми”. Чому вони такі очманілі? Якщо вони такі моцні та великі патріоти – покажіть свій патріотизм,” – наголосила Фаріон.

Своєю чергою, азовець на псевдо “Дипломат” прокоментував ці заяви мовознавиці, зазначивши, що “такі викиди, як ці, не прискорюють процес, а лише викликають огиду до конкретної людини і повне її несприйняття”.

“Я не захищаю людей, які “не можуть” або “не хочуть” переходити на українську мову. Я щиро вважаю, що мова – це берегиня Нації. Це факт. І не вірю, що людина, яка має мізки і можливість мислити та навчатися, не може знайти в собі ресурсів перейти на українську мову”, – зауважив він.

Водночас він наголосив, що попри те, що українці декілька сотень років були під впливом окупації та нав’язування іншої мови та культури, вони продовжують “поступово та покроково боротися”.

“Чи повинні ми позбутися кацапських наративів і дурних звичок? Так, звичайно. Це наш обов’язок. Бо мова – це наш культурний та генетичний фонд. Люди, переходьте. Це важко, але необхідно, бо це такий самий внесок у спільну перемогу над ворогом. І тоді не буде змоги для інформаційних вкидів – ні для русні, ні для таких як ця, неповажана мною, пані Фаріон”, – закликав Андрющенко.

26 лютого заступник Міністра оборони України Дмитро Кліменков під час виступу на форумі “26-2-14: Війна почалась у Криму” заявив, що відновлення контролю над Кримом є стратегічним завданням для України.

Триває сімсот тридцять третя доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Протягом доби відбулося 79 бойових зіткнень.

УПЦ Московського патріархату відмовила українським військовим капеланам та українським захисникам у доступі до печер Києво-Печерської Лаври. Оборонці мали намір помолитися за загиблих побратимів у річницю повномасштабного вторгнення росіян.

26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО – майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши у такий спосіб кінець тривалим дипломатичним суперечкам.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зауважив, що результат війни РФ проти України може вирішитися в найближчі місяці. Проте Україна потребує ще більшої збройової підтримки ЄС. Він закликав країни-члени збільшити та прискорити допомогу Україні.