Для відновлення економіки Україні потрібні жінки – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Україні необхідно повернути додому жінок, які були вимушені виїхати за кордон через повномасштабне вторгнення Росії, інакше вплив на економіку буде руйнівним.
Як пояснили у виданні, 68% українських переселенців складають жінки, адже більшість чоловіків віком від 18 до 60 років позбавлені права залишати країну.
За словами співрозмовників Bloomberg, якщо 2,8 мільйона жінок-українок працездатного віку не повернуться, це коштуватиме Україні 10% річного довоєнного валового внутрішнього продукту .
Це 20 мільярдів доларів на рік за найгіршого сценарію і це більше, ніж запропонований Європейським Союзом чотирирічний пакет допомоги Україні у розмірі 12,5 мільярда євро на рік.
“Особисто для мене перемога – це коли українські сім’ї об’єднуються в Україні, а не за кордоном. Тому найважливіше завдання зараз для України, для нашої влади – зробити все можливе, щоб жінки з дітьми повернулися до своїх родин в Україну”, – розповіла заступниця міністра економіки Тетяна Бережна.
Як повідомляється, ще до війни найслабшою ланкою в економіці України була її демографія з коефіцієнтом народжуваності лише 1,2, який вважався одним із найгірших в Європі. Десятки тисяч убитих солдатів і цивільних осіб, а також ще більша кількість поранених або травмованих, які не можуть працювати, спричинили ще більше зменшення кількості робочої сили, яка є незамінною для відновлення.
В українському уряді сподіваються, що завдяки вжитим крокам обсяг економіки подвоїться до 2032 року. Однак у профільному міністерстві наголошують, що Україна потребує 4,5 мільйона працівників та підприємців, необхідних для досягнення цієї мети.
Як очікується, заповнити цю прогалину мають вимушені переселенці, які повертаються (60% з яких мають дипломи), а також певна частка іноземців.
З цією метою вище керівництво країни працює над стимулами для повернення жінок, включаючи нове законодавство про працю, спроби зменшити гендерну різницю в оплаті праці та гранти для допомоги дружинам тих, хто воює на фронті, у започаткуванні власного бізнесу.
- 71% громадян України, які зараз перебувають у Польщі, планують в майбутньому повернутися в Україну. Натомість 17% респондентів мають намір зробити це протягом найближчих трьох місяців.
- Федеральний уряд Канади розповів про розробку нової імміграційної програми для українських переселенців, яка допоможе возз’єднатися сім’ям, розділеним між двома країнами.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.