Для забезпечення Херсонщини водою необхідно 50 нових свердловин – Міндовкілля

Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець повідомив, що для забезпечення водою жителів Херсонської області необхідно 50 нових артезіанських свердловин.

“Відновлення постачання води на півдні –  одне з ключових питань засідання президії Конгресу. Актуальна потреба для Херсонщини – нові 50 артезіанських свердловин. Продовжуються роботи з буріння. Попередній дедлайн – 15 жовтня. Прокладання трубопроводів – до 15 листопада. Щоб прискорити виконання цих робіт, Кабінет міністрів України схвалив рішення, яке спрощує процедуру”, – розповів Руслан Стрілець.

За його словами, близько 1 мільйон жителів Кривого Рогу та Миколаєва вже забезпечені питною водою з Карачунівського водосховища. Цьому передували роботи із покращення якості води у річці Інгулець шляхом промивання її русла.

Очільник Міндовкілля зазначив, що  українськими службами досягнуто нормального, якісного стану вод.

Також Руслан Стрілець нагадав про збитки, які завдала Росія, підірвавши Каховську ГЕС, а саме: 

  • 70% води Каховського водосховища втрачено;
  • 600 тис. га територій постраждали;
  • 146 млрд гривень орієнтовної фінансової шкоди довкіллю.

“Невдовзі ми оприлюднимо попередні підсумки роботи місії UNEP в Україні, учасники якої прибули з 20 країн в перші дні катастрофи на Херсонщині. Експерти обраховують не тільки наявні екологічні втрати, але й екосистемні послуги. Цей досвід буде корисний для закладення фундаменту про екосистемні послуги в українському законодавстві”, – поінформували у відомстві.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.

Спікер Майк Джонсон заявив, що конгресмени працюватимуть над врегулюванням безпеки кордону та уникненням “шатдауну” – часткової призупинки роботи урядових установ, що може настати у разі, якщо не затвердять бюджет.

29 лютого міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок провела паралелі між розвитком подій у невизнаному Придністров’ї та ситуацією на сході Донбасі.

29 лютого президент Володимир Зеленський призначив бригадного генерала Володимира Карпенка командувачем Сил логістики Збройних Сил України.

Португальського пса Бобі, якого у 2023 році визнали найстарішим собакою у світі за версією Книги рекордів Гіннеса, позбавили титулу.