Для захисту інфраструктури Одеси та інших українських міст: Порошенко фінансує нові розробки засобів РЕБ для ППО

Джерело: пресслужба “Європейської солідарності”

Лідер фракції “Європейська солідарність” Петро Порошенко під час чергової поїздки на фронт повідомив про фінансування науково-дослідних конструкторських розробок для засобів радіоелектронної боротьби.

За словами Порошенка, протиповітряна оборона – це пріоритет номер один для захисту об’єктів експортної інфраструктури – перш за все Одещини і всього півдня України.

Під час зустрічі з військовими п’ятий президент України також передав у підрозділ ППО дві вантажівки DAF.

Фото: “ЄС”

Як розповів представник підрозділу ППО, військові неодноразово зверталися до волонтерів із проханням надати їм всюдихідні вантажівки.

“От сьогодні прийшли ці красені – DAFи, найближчим часом вони будуть працювати вже в польових умовах. Ці вантажівки використовуються і для евакуації особового складу, і для перевезення будь-яких вантажів та техніки на причепах”, – пояснив він.

Своєю чергою, Порошенко наголосив, що Україна матиме можливість посилити протиповітряну оборону та радіотехнічні засоби.

“Чому це зараз важливо? Путін намагається організувати голод в світі через блокаду чорноморських портів України. Він розуміє наслідки атаки на кораблі, бо це вже міжнародне піратство і це передбачає відповідні дії по відношенню до російського флоту по всьому світу. Тому він робить атаку на порти. Він робить атаку на Одесу”, – підкреслив він.

Водночас лідер фракції додав, що нині необхідно протиповітряною обороною захистити Одесу, Миколаїв, Херсон, зокрема порти та інфраструктуру від ударів ракет.

“Тому скажу поки що без деталей – ми фінансуємо науково-дослідні конструкторські розробки для унікальних засобів радіоелектронної боротьби. Якщо все у нас буде вдало, будемо садити “Шахеди”, зупиняти “Орлани”, “Ланцети”.  Фінансування під це Фонд вже відкрив”, – зазначив Порошенко.

Окрім того, військові частини одного з корпусів Сухопутних військ ЗСУ також отримали два комплекси “H10 Poseidon” – це 6 планерів та два пункти управління на базі вантажівок DAF, а також два лазне-пральних комплекси на причепах.

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.