Дмитра Кулебу звільнили з посади глави МЗС України

Джерело: Ярослав Железняк

5 вересня народні обранці проголосували за звільнення міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби.

Підтримали звільнення міністра 240 нардепів, 45 утримались, 44 не голосували і ще один нардеп був проти.

Железняк додав, що Кулеба не прийшов до Верховної Ради, аби відзвітувати про свою роботу перед нардепами.

Зауважимо, що Дмитро Кулеба написав заяву про відставку напередодні, 4 вересня. Того ж дня парламентарі й повинні були голосувати за це, однак його в останній момент відклали.

Дмитро Кулеба очолює українське МЗС з 4 березня 2020 року.

ЗМІ припускають, що причиною звільнення Кулеби стало те, що він не зміг домовитись з західним партнерами про атаки іноземним озброєнням по цілях на території РФ.

На початку тижня голова парламентської фракції “Слуга народу” Давид Арахамія заявив , що цього тижня можна очікувати “великого перезавантаження уряду”.

Того ж до Верховної Ради надійшли заяви про відставку одразу від кількох посадовців.

Так, написали заяви три міністри: Олександр Камишін (стратегічні галузі промисловості), Денис Малюська (юстиція) та Руслан Стрілець (екології). Також заяву подав голова Фонду держмайна Віталій Коваль.

Віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що США не втручатимуться в конфлікт між Пакистаном та Індією, назвавши боротьбу між двома ядерними державами “по суті не нашою справою”.

9 травня Нова пошта закрила своє останнє відділення у місті Костянтинівка у Донецькій області, яке також працювало як пункт незламності.

Українські та молдовські правоохоронці ліквідували контрабандний канал постачання особливо небезпечного психотропу Alpha-PVP до Республіки Молдова.

СБУ викрила агентурну мережу воєнної розвідки Угорщини, яка шпигувала проти України. Це – перший подібний випадок в історії.

Юрій Ушаков – помічник російського президента Володимира Путіна – прокоментував заяву віцепрезидента США Джеймса Ді Венса про те, що РФ вимагає занадто багато у перемовинах щодо припинення війни проти України.