До 12 років тюрми засудили колаборанта, який став «правоохоронцем» під час окупації Ізюма

Джерело: Харківська обласна прокуратура

До 12 років тюрми засудили мешканця Ізюма, який влітку 2022 року, під час окупації міста, обійняв посаду “оперуповноваженого карного розшуку” у так званій “народній міліції”.

34-річного чоловіка визнано винним у колабораційній діяльності і йому призначено покарання у вигляді 12 років позбавлення волі, позбавлення права обіймати посади в правоохоронних органах та конфіскацію майна.

За даними слідства, він займався оперативно-розшуковою діяльністю, зокрема, проводив допити та затримання осіб.

Після деокупації Ізюмщини колаборант втік на непідконтрольні Україні території, де зараз переховується від українського правосуддя.

29 грудня суд Харкова виніс йому обвинувальний вирок. Початок відбування покарання буде визначено з дня фактичного затримання колаборанта.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що більша частина Європи далі не вірить у те, що Росія є загрозою для всіх, і наївно сподіваЄться, що ситуація “якимось чином сама владнається”.

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.

Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.

11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.