До 12 років тюрми засудили колаборанта, який став «правоохоронцем» під час окупації Ізюма

Джерело: Харківська обласна прокуратура
До 12 років тюрми засудили мешканця Ізюма, який влітку 2022 року, під час окупації міста, обійняв посаду “оперуповноваженого карного розшуку” у так званій “народній міліції”.
34-річного чоловіка визнано винним у колабораційній діяльності і йому призначено покарання у вигляді 12 років позбавлення волі, позбавлення права обіймати посади в правоохоронних органах та конфіскацію майна.
За даними слідства, він займався оперативно-розшуковою діяльністю, зокрема, проводив допити та затримання осіб.
Після деокупації Ізюмщини колаборант втік на непідконтрольні Україні території, де зараз переховується від українського правосуддя.
29 грудня суд Харкова виніс йому обвинувальний вирок. Початок відбування покарання буде визначено з дня фактичного затримання колаборанта.
- СБУ затримала ще одного колаборанта, який під час окупації Херсона брав активну участь в незаконному референдумі та агітував місцевих голосувати за “приєднання” міста до РФ.
- Колаборанту, який співпрацював з ворогом під час окупації Куп’янська та обійняв псевдопосаду “патрульного”, призначено покарання у вигляді 13 років позбавлення волі.
- Двох осіб, які добровільно співпрацювали з ворогом під час окупації Харківщини, визнали винними у колабораційній діяльності з винесенням їм покарання у вигляді 6 років позбавлення волі.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.
Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.
17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії.
Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.