Затримано колаборанта, який змушував голосувати за «приєднання» Херсона до РФ

Джерело: Служба безпеки України

СБУ затримала ще одного колаборанта, який під час окупації Херсона брав активну участь в незаконному референдумі та агітував місцевих голосувати за “приєднання” міста до РФ.

Колаборант є місцевим мешканцем, який після захоплення обласного центру співпрацював з окупантами. Він вступив до складу окупаційного “виборчого” комітету Корабельного району Херсона й брав участь в організації псевдореферендуму.

Фігурант разом з озброєними окупантами обходив двори місцевих жителів, змушуючи їх “проголосувати за приєднання” регіону до складу РФ та підписувати “необхідні” відмітки на незаконних бюлетенях.

Після визволення обласного центру колаборант залишився на правобережжі регіону й намагався уникнути покарання, але працівники СБУ виявили його місцеперебування і затримали. 

На підставі зібраних доказів йому пред’явлено обвинувачення за статтею 28, частиною 5 статті 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність, добровільне зайняття громадянином України посади у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, вчинене за попередньою змовою організованою групою).

Зловмисник зараз перебуває під вартою, а йому загрожує до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Після поїздки канцлера Німеччини Олафа Шольца до Китаю глава опозиційного Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц поклав на уряд у Пекіні часткову відповідальність за численні війни та кризи по всьому світу.

Станом на 21 квітня Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку противника.

21 квітня прем’єр Угорщини Віктор Орбан поскаржився на військові настрої у європейській політиці.

Триває сімсот вісімдесят восьма доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Протягом доби зафіксовано 65 бойових зіткнень.

21 квітня канцлер Німеччини Олаф Шольц привітав схвалення Конгресом США законопроєкту про надання військової допомоги Україні на понад 61 млрд доларів.