До 2531 року всі японці матимуть однакове прізвище, якщо країна не змінить закон про шлюб
Джерело: The Guardain
Приблизно через 500 років у Японії всі громадяни матимуть прізвище Сато, якщо уряд країни не змінить закон про шлюб, дозволивши подружнім парам використовувати окремі прізвища.
Такі дані – це результати дослідження, проведеного під керівництвом професора економіки в Університеті Тохоку Хіро Хіроші Йошіда. Результати показали, що якщо Японія і далі наполягатиме на тому, аби пари вибирали одне прізвище, то до 2531 року кожен японець буде відомим як “Сато-сан”.
Йошіда розповів, що його прогнози базуються на кількох припущеннях, але додав, що ідея полягала в тому, щоб за допомогою цифр пояснити потенційний вплив нинішньої системи на японське суспільство, щоб привернути увагу до проблеми.
“Якщо всі стануть Сато до нас, можливо, доведеться звертатись за іменем чи номером. Я не думаю, що це буде гарний світ для життя”, – сказав професор.
Опитування від березня 2023 року свідчить, що Сато вже лідирує у списку японських прізвищ. На другому місці прізвище Сузукі.
На думку Йошіди, нація Сато буде не просто незручною, а й підірве особисту гідність. Щобільше, професор вважає, що така тенденція призведе до втрати сімейної і регіональної спадщини.
За підрахунками Йошіди, за рік – з 2022 по 2023 – частка японців, на прізвище Сато зросла у 1, 0083 рази. Якщо припустити, що цей показник залишатиметься постійним, а закон про прізвище не змінять – близько 50% населення Японії матиме прізвище Сато у 2446 році. У 2531 році цей показник сягне 100%.
Згідно з законом про шлюб у Японії, під час офіційного створення сім’ї подружжя повинне вибрати, яке прізвище у них буде. У 95% випадках дружина бере прізвище свого чоловіка.
Однак якби уряд дозволив парам використовувати різні прізвища, як цього вимагає суспільство, ситуація була б іншою.
Дослідження містило альтернативний сценарій, екстрапольований з опитування Японської конфедерації профспілок у 2022 році, згідно з яким 39,3% із 1000 працівників віком від 20 до 59 років сказали, що хочуть мати одне прізвище, навіть якщо вони мають можливість використовувати окремі.
За таких обставин до 2531 року лише 7,96% населення Японії носитимуть прізвище Сато.
На сьогодні Японія залишається єдиною країною світу, де подружжя повинно мати спільне прізвище. Члени правлячої Ліберально-демократичної партії Японії наголошують, що зміна закону може “підірвати” єдність сім’ї та призведе до плутанини серед дітей.
Додамо, що саме прізвище Сато є найпоширенішим у Японії.
- Апеляційний суд Японії постановив, що заборона шлюбів для одностатевих пар в країні є неконституційною.
На 71-му році життя помер американський режисер Джеймс Фолі, відомий за роботою над двома частинами кіносерії “П’ятдесят відтінків сірого” та низкою кліпів Мадонни.
З наступного року Міністерство освіти Франції запускає пілотний проєкт з вивчення української мови як другої іноземної в коледжах та ліцеях країни.
Міністерство закордонних справ України висловило демарш державам, чиї лідери взяли участь у параді в Москві 9 травня.
Під час спільної пресконференції для ЗМІ з президентом Франції Еммануелем Макроном у Нансі 9 травня, глава польського уряду Дональд Туск заявив, що присутність лідерів країн на параді в Москві викликає сором.
Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів переговори з представниками адміністрації президента США Дональда Трампа. Головною темою розмови було питання припинення вогню в Україні.