До 40 кг наркотиків щомісяця: знешкоджено організацію, що торгувала наркотиками в ЄС

Джерело: СБУ

Служба безпеки спільно з Національною поліцією ліквідувала ще один міжнародний канал продажу важких наркотиків та психотропів до країн Євросоюзу.

У результаті спецоперації на території Тернопільської, Київської, Вінницької, Хмельницької та Черкаської областей нейтралізовано злочинну організацію наркоторговців.

Під час оперативних заходів затримано 6 учасників угруповання, які виготовляли та збували промислові обсяги амфетаміну, α-PVP, мефедрону LSD.

За наявними даними, щомісяця зловмисники виробляли до 40 кг заборонених речовин на загальну суму понад 20 млн грн.

Для виробництва “товару” вони облаштували дві нарколабораторії. Наркоцехи знаходились у підвалах домоволодінь та гаражах фігурантів.

Готову продукцію збували у різних регіонах України через систему так званих “закладок”, які встановлювали наркодилери.

Також зловмисники спробували продавати синтетичні наркотики та психотропи до Євросоюзу.

Щоб переслати заборонені речовини за кордон, використали поштові сервіси, а замовлення ховали у коробках з побутовою технікою.

Для пошуку клієнтів учасники угруповання створили мережу спеціалізованих телеграм-каналів, де пропонували весь асортимент власної продукції.

У ході 34 обшуків у нарколабораторіях, а також у помешканнях та автомобілях фігурантів, виявили:

  • майже 8 кг α-PVР, амфетаміну;
  • понад 500 літрів прекурсорів для виготовлення психотропів;
  • понад 600 “закладок”, підготовлених до збуту;
  • обладнання для виробництва та фасування “товару”;
  • чорнові записи і телефони з даними про міжнародний наркотрафік;
  • майже 0,5 млн гривень, ймовірно одержаних злочинним шляхом.

Наразі затриманим повідомлено про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • чч. 1, 2 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній);
  • ч. 3 ст. 305 (контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або фальсифікованих лікарських засобів);
  • ч. 3 ст. 307 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів);
  • ч. 3 ст. 311 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання прекурсорів).

Вирішується питання щодо обрання їм запобіжного заходу. Тривають комплексні заходи для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до наркоугруповання.

Управління з контролю за іноземними активами США (OFAC) запровадило санкції на вісім криптогаманців, пов’язаних з російською криптобіржею Garantex та єменськими хуситами. За даними Chainalysis і TRM Labs, через ці гаманці перевели близько $1 млрд, переважно для фінансування хуситських операцій у Ємені та в акваторії Червоного моря.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання. 

Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.

Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.

Документальний фільм українського режисера та журналіста Мстислава Чернова “2000 метрів до Андріївки” отримав престижну данську кінопремію.