До ініціативи Чехії щодо закупівлі боєприпасів для України приєдналися 20 країн
Джерело: DW
Станом на сьогодні вже Двадцять країн приєдналися до чеської ініціативи щодо закупівлі боєприпасів для України.
Я думаю, що це відображення того, що всі знають про певний обов’язок щодо обіцяної підтримки України, коли Європейський Союз обіцяв поставити мільйон одиниць до березня цього року. На жаль, цього не сталося, — прокоментував президент Чехії Петер Павел.
Своєю чергою, прем’єр-міністр Чехії Петро Фіала під час свого дводенного візиту до США, висловив задоволення стосовно того, що на цю мить до ініціативи вже приєдналося близько 20 країн, назвавши, зокрема, Канаду, Німеччину, Нідерланди та Польщу.
Чеський прем’єр додав, що спільними зусиллями вдасться “постачити близько 500 тисяч артилерійських боєприпасів” Україні.
Водночас Фіала наголосив, що постачання боєприпасів має стати довгостроковою стратегією допомоги Києву. За його словами, немає причин, які перешкоджають тому, щоб 20 країн-донорів не поставили Україні ще мільйон боєприпасів упродовж наступних 12 місяців.
Спільні постачання Києву допоможуть безпосередньо змінити ситуацію на фронті, — додав глава чеського уряду.
Журналісти зауважили, що нині мовиться про приблизно 3 млрд доларів, які вдалося зібрати.
7 березня президент Чехії Петр Павел повідомив, що країна зібрала необхідну суму для закупівлі 800 тис. артилерійських боєприпасів для України.
У березні газета The Wall Street Journal писала, що Чехії вже вдалося придбати близько 800 тисяч артилерійських снарядів у постачальників з усього світу. Ще 700 тисяч снарядів Чехія зможе купити за наявності додаткових коштів.
Також стало відомо, що Чехія, у межах свої ініціативи щодо закупівлі снарядів для України, вже підписала контракт на придбання перших 180 000 боєприпасів.
- Чехія заявила про готовність спорядити тисячі додаткових артилерійських снарядів в Україну, за кілька тижнів після того, як оголосила про ініціативу із закупівлі боєприпасів для ЗСУ.
- Президент Чехії Петер Павел заявив, що намагатиметься передати Україні боєприпаси “так швидко, як це можливо”.
- Боєприпаси – закуплені за ініціативою Чехії у країнах, які не входять до ЄС – можуть передати українським військовим у червні.
Фракція “Європейська Солідарність” у Київраді заявляє про посилення тиску з боку центральної влади на опозиційних депутатів. Про це повідомив депутат Київської міської ради від “ЄС” Олександр Погребиський у дописі на своїй Facebook-сторінці та в коментарі Буквам.
Посольство США в Києві попереджає про можливу масштабну повітряну атаку, яка може статися в будь-який момент протягом наступних кількох днів.
Президентка Мексики Клаудія Шейнбаум повідомила, що її країна подала до суду на компанію Google за те, що вона позначає Мексиканську затоку як “Американську” для користувачів зі США.
Після того, як міністерка освіти США оголосила, що Гарвард більше не отримуватиме федеральних грантів, у мережах з’явилося зображення, на якому нібито видно, як університет додає рукописні червоні позначки на документ, підкреслюючи граматичні помилки. Однак насправді це було лише жартом від користувача X, який зробив ці позначки заради жарту.
Президент Польщі Анджей Дуда розкритикував військовий парад у Москві, зазначивши, що історична правда полягає в тому, що саме Росія, разом з нацистською Німеччиною, розпочала Другу світову війну, напавши на Польщу у 1939 році.