До ініціативи Чехії щодо закупівлі боєприпасів для України приєдналися 20 країн

Джерело: DW

Станом на сьогодні вже Двадцять країн приєдналися до чеської ініціативи щодо закупівлі боєприпасів для України.

Я думаю, що це відображення того, що всі знають про певний обов’язок щодо обіцяної підтримки України, коли Європейський Союз обіцяв поставити мільйон одиниць до березня цього року. На жаль, цього не сталося, — прокоментував президент Чехії Петер Павел.

Своєю чергою, прем’єр-міністр Чехії Петро Фіала під час свого дводенного візиту до США, висловив задоволення стосовно того, що на цю мить до ініціативи вже приєдналося близько 20 країн, назвавши, зокрема, Канаду, Німеччину, Нідерланди та Польщу.

Чеський прем’єр додав, що спільними зусиллями вдасться “постачити близько 500 тисяч артилерійських боєприпасів” Україні.

Водночас Фіала наголосив, що постачання боєприпасів має стати довгостроковою стратегією допомоги Києву. За його словами, немає причин, які перешкоджають тому, щоб 20 країн-донорів не поставили Україні ще мільйон боєприпасів упродовж наступних 12 місяців.

Спільні постачання Києву допоможуть безпосередньо змінити ситуацію на фронті, — додав глава чеського уряду.

Журналісти зауважили, що нині мовиться про приблизно 3 млрд доларів, які вдалося зібрати.

7 березня президент Чехії Петр Павел повідомив, що країна зібрала необхідну суму для закупівлі 800 тис. артилерійських боєприпасів для України.

У березні газета The Wall Street Journal писала, що Чехії вже вдалося придбати близько 800 тисяч артилерійських снарядів у постачальників з усього світу. Ще 700 тисяч снарядів Чехія зможе купити за наявності додаткових коштів.

Також стало відомо, що Чехія, у межах свої ініціативи щодо закупівлі снарядів для України, вже підписала контракт на придбання перших 180 000 боєприпасів.

  • Чехія заявила про готовність спорядити тисячі додаткових артилерійських снарядів в Україну, за кілька тижнів після того, як оголосила про ініціативу із закупівлі боєприпасів для ЗСУ.
  • Президент Чехії Петер Павел заявив, що намагатиметься передати Україні боєприпаси “так швидко, як це можливо”.
  • Боєприпаси – закуплені за ініціативою Чехії у країнах, які не входять до ЄС – можуть передати українським військовим у червні.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснить дводенний візит до Вашингтона, де зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом, держсекретарем Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Гегсетом, та членами Конгресу. 

Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.

Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.