До Одеси прибуде місія ЮНЕСКО для оцінки пошкоджень об’єктів культурної спадщини

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України.

Найближчими днями в Одесу прибуде місія ЮНЕСКО, яка проведе попередню оцінку пошкоджень об’єктів культурної спадщини, що зазнали збитків внаслідок російських обстрілів.

В Організації підкреслили, що умисне завдання ударів по культурних об’єктах та їхнє знищення й пошкодження можна прирівняти до воєнного злочину. Проте Росія досі є членкинею ЮНЕСКО.

“Очікуємо активних дій задля збереження та відновлення нашого культурного спадку та закликаємо виключити Росію зі складу країн-учасниць Організації”, – зазначили у Мінкульті.

Нагадаємо, що у ніч на 23 липня росіяни завдали масованого удару по історичному центру Одеси.

Вночі 23 липня російські військові випустили по Одесі “Калібри”, “Онікси”, Х-22 та Іскандер-К, а також балістичні Іскандер-М.

Внаслідок російської масованої атаки історичного центру Одеси пошкоджено 25 пам’яток архітектури. Зруйновано Спасо-Преображенський кафедральний собор.

Заступник керівника Офісу президента України Олексій Кулеба наголосив, що всього пошкоджено 44 будівлі в Одесі.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.

Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.

Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.