До Одеси прибуде місія ЮНЕСКО для оцінки пошкоджень об’єктів культурної спадщини

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України.

Найближчими днями в Одесу прибуде місія ЮНЕСКО, яка проведе попередню оцінку пошкоджень об’єктів культурної спадщини, що зазнали збитків внаслідок російських обстрілів.

В Організації підкреслили, що умисне завдання ударів по культурних об’єктах та їхнє знищення й пошкодження можна прирівняти до воєнного злочину. Проте Росія досі є членкинею ЮНЕСКО.

“Очікуємо активних дій задля збереження та відновлення нашого культурного спадку та закликаємо виключити Росію зі складу країн-учасниць Організації”, – зазначили у Мінкульті.

Нагадаємо, що у ніч на 23 липня росіяни завдали масованого удару по історичному центру Одеси.

Вночі 23 липня російські військові випустили по Одесі “Калібри”, “Онікси”, Х-22 та Іскандер-К, а також балістичні Іскандер-М.

Внаслідок російської масованої атаки історичного центру Одеси пошкоджено 25 пам’яток архітектури. Зруйновано Спасо-Преображенський кафедральний собор.

Заступник керівника Офісу президента України Олексій Кулеба наголосив, що всього пошкоджено 44 будівлі в Одесі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.