До Олімпійських ігор можуть додати кіберспортивні змагання — президент МОК

Джерело: президент МОК Томас Бах

Міжнародний олімпійський комітет заявив про наміри організувати кіберспортивні Олімпійські ігри. Президент МОК Томас Бах доручив вивчити це питання через величезну популярність кіберспорту у світі.

Він наголосив, що у світі потенційна авдиторія близько 3 млрд людей. З них близько 500 млн цікавляться саме кіберспортом, а не лише відеоіграми. Президент МОК додав, що більшість з цих людей молодші за 34 роки.

“У молодого покоління зовсім інший спосіб мислення. Вони живуть цифровим життям, і ми не повинні ігнорувати їхню думку, якщо не хочемо поставити під загрозу власне майбутнє”, – сказав Бах.

Організація почала займатися кіберспортом з 2018 року. Вже у 2021 році було проведено перший турнір – Olympic Virtual Series.

Цього року будуть змагання з шахів (Chess.com), автоперегонів (Gran Turismo), тенісу (Tennis Clash), бейсболу (WBSC eBASEBALL: Power Pros) тощо. Водночас з урахуванням кваліфікаційних турнірів олімпійська кіберспортивна серія зібрала понад 500 тисяч учасників, а також 6 млн прямих трансляцій, серед яких 75% переглядів припало на молодь у віці від 13 до 34 років.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого загинув чоловік.

За інформацією джерел Президент України Володимир Зеленський візьме участь у саміті лідерів G7, який відбудеться вже у червні в Італії.

Станом на ранок 24 травня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.

Уночі 24 травня війська РФ завдали ударів по залізничній інфраструктурі у Харківській області. Обійшлось без постраждалих, однак є значні руйнування.

У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).