МОК зупиняє діяльність Олімпійського комітету РФ

Джерело: пресслужба Міжнародного олімпійського комітету

12 жовтня Виконавча рада МОК тимчасово зупинила діяльність Олімпійського комітету Росії. Країна більше не має права діяти як національний олімпійський комітет.

Зазначається, що одностороннє рішення Олімпійського комітету Росії від 5 жовтня 2023 року про включення до його складу регіональних спортивних організацій, які підпорядковуються Національному олімпійському комітету України (а саме Донецької, Херсонської, Луганської та Запорізької областей), становить порушення Олімпійської хартії, оскільки це порушує територіальну цілісність НОК України, визнану Міжнародним олімпійським комітетом відповідно до Олімпійської хартії.

Виконавчий комітет погодив:

  • діяльність Олімпійського комітету РФ тимчасово зупиняється до подальшого повідомлення.
  • зупинення має такі наслідки:
    1) Олімпійський комітет Росії більше не має права діяти як національний олімпійський комітет, як це визначено в Олімпійській хартії, і не може отримувати фінансування від олімпійського руху.
    2) Як зазначено в позиції та рекомендаціях МОК від 28 березня 2023 року, МОК залишає за собою право приймати рішення про участь окремих нейтральних спортсменів з російським паспортом в Олімпійських іграх 2024 і зимових Олімпійських іграх 2026.

Виконавчий комітет МОК також залишає за собою право приймати будь-які подальші рішення чи заходи в залежності від розвитку цієї ситуації.

У 2023 році на виробництво контенту для двох телемарафонів – “Єдині новини” та FreeДом – витратили 842,2 млн грн. Кошти витратили Мультимедійна платформа іномовлення України та “Парламентський телеканал “Рада””, які належать до сфери впливу Міністерства культури та інформаційної політики.

26 лютого прем’єр Болгарії Николай Денков прибув з офіційним візитом до Києва.

На міжнародному “саміті миру”, запланованому у Швейцарії на рівні керівників держав, очікується участь понад 160 країн, проте на сьогодні Російська Федерація не отримала запрошення.

26 лютого президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт щодо демобілізації строковиків. Раніше цього ж дня йому направили на підпис проєкт закону, котрий стосується військовослужбовців, які закінчили строкову службу у 2024 році та перебувають на службі під час дії воєнного стану.

На Авдіївському напрямку українські війська посилюють свою оборону, зосереджуючись на захисті населених пунктів, що розташовані на захід від Авдіївки.