До Польщі екстрадували ділка, який посилював кризу на кордоні країн Євросоюзу та Білорусі

Фото: СБУ

Джерело: СБУ

За матеріалами Служби безпеки України до Республіки Польща екстрадовано ділка, який своїми злочинними діями посилював кризу на кордоні країн Євросоюзу та Білорусі.

Фігурантом є громадянин однієї з країн Південної Азії. Він прибув в Україну ще на початку 2000-х років, а після повномасштабного вторгнення РФ у нашу державу розпочав протиправну діяльність, яка підриває європейську безпеку.

Завдяки своїм закордонним зв’язкам ділок організував масове переправлення до ЄС вихідців із країн підвищеного терористичного ризику. Зокрема йдеться про громадян Непалу, Бангладеш та Пакистану.

“Маршрут біженців” пролягав через територію Росії та Білорусі, а далі до Республіки Польща в обхід встановлених пунктів пропуску.

Для функціонування трафіку його організатор створив міжнародне злочинне угруповання, до складу якого залучив десятки мешканців різних країн.

Фото: СБУ

Головний фігурант передавав своїм спільникам інструкції: щодо маршрутів руху нелегалів, способів їх перевезення і тимчасового проживання.

Для комунікації використовувались спеціально створені анонімні чати у популярних месенджерах.

Зловмисники намагались “розосередити” по різних європейських країнах до сотні нелегалів, розподілених на окремі групи. Кожна з них мала свій пункт призначення та керівника.

Завдяки спецоперації СБУ та польських партнерів у 2023 році на території ЄС частину нелегалів уже затримано.

Після цього у Хмельницькому затримали організатора каналу нелегальної міграції.

Під час обшуку в оселі фігуранта виявлено засоби зв’язку, комп’ютерну техніку та чорнові записи із доказами незаконної діяльності. Також ділок зберігав у помешканні гроші, ймовірно одержані злочинним шляхом.

Наразі зловмисника екстрадовано до Республіки Польща, де він перебував у міжнародному розшуку. Там іноземець відповідатиме за вчинені злочини проти європейської безпеки.

Фото: СБУ

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.