До РФ прямує німецький верстат Spinner для виготовлення боєприпасів – Trap Aggressor

Джерело: проєкт Trap Aggressor

За інформацією Trap Aggressor, до Росії поставляють верстат для виготовлення боєприпасів та снарядів від німецької компанії.

Згідно з даними, нещодавно російський “Серовский механический завод” замовив універсальний центр обробки у німецького виробника Spinner. Вже 21 вересня він повинен прибути до РФ із Туреччини.

Російський завод замовив верстат моделі U5-630, який використовують для високоточної обробки деталей зі складним профілем. У цьому випадку йдеться про обробку деталей снарядів для танків у війні проти українців.

За даними Trap Aggressor, 30 серпня 2023 року агрегат помістили у вантажівку в Туреччині (там розташовано один з філіалів компанії Spinner), щоб доставити до паромної переправи Стамбул–Туапсе. На російському заводі обладнання очікують вже до кінця вересня. Імпортер пристрою – російське товариство “ЮМАК”.

Цю інформацію також підтвердили у Нацагентстві з питань запобігання корупції (НАЗК). У відомстві також надіслали лист безпосередньо до компанії Spinner з попередженням, що верстат буде надіслано до Росії.

АТ “Серовский механический завод” – це російське підприємство військово-промислового комплексу, що виготовляє артилерійські снаряди та корпуси до них, входить до держкорпорації “Ростех”.

На заводі, зокрема, виготовляють корпуси для 152-мм снарядів для самохідної артилерійської установки “Коаліція”, яку РФ застосовує для війни проти України.
Україна ввела санкції щодо “Северского механического завода” у березні 2023 року.

Своєю чергою, німецька компанія Spinner системно та регулярно, навіть після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, продовжує співпрацювати з російськими компаніями, які підсилюють воєнно-промисловий комплекс країни-агресорки. І “Серовский механический завод” – не єдиний у списку “партнерів” Spinner.

Зокрема у 2021 році підприємство Spinner постачало верстати безпосередньо підприємству “РТ-техприемка” (під санкціями в США, Швейцарії та Україні), що відповідальне за контроль якості та підвищення ефективності виробництва підприємств корпорації “Ростех”.

Після початку повномасштабного вторгнення, у липні та серпні 2022-го року, серед імпортерів обладнання Spinner було російське підприємство “ОКБ “Кристалл” (під санкціями в Україні), що виробляє комплектування для російської авіації – Су та Міг. Постачальником верстатів на понад $1 млн була безпосередньо компанія Spinner Werkzeugmaschinenfabrik GmbH. Двічі верстати постачали з Німеччини та один раз – із Туреччини.

Російське підприємство “Авиаавтоматика” им. В.В. Тарасова”, яке розробляє комплектування для винищувачів Су-35 та перебуває під санкціями ЄС, США, Швейцарії, Японії та України, 12 грудня 2022 року та 20 липня 2023 року опублікувало на федеральному російському ресурсі повідомлення про укладення договорів лізингу верстатів виробництва Hermle (Німеччина) та Spinner (Німеччина). Кінцевий споживач залишився невідомим.

У 2023 році німецька Spinner припинила напряму здійснювати постачання своїх товарів на підприємства російського військово-промислового комплексу. Натомість вона почала використовувати компанії країн-посередниць: Туреччини, ОАЕ, Китаю, Киргизстану. Вочевидь, це було зроблено з метою приховати кінцевих споживачів та уникнути санкційних обмежень.

У 2023 році загальна сума постачань обладнання Spinner до РФ складає $10,5 млн, що у 6 разів більше, ніж за весь 2021 рік.

У мережі поширився інтернет-тренд щодо приручення домашніх тварин — до нього долучилися й українські військові. Наприклад, користувачка @wikentiyax розповіла про долю кота, якого назвали Паладін.

Станом на 20 травня Сили оборони України контролюють Вовчанськ (Харківська область) приблизно на 60%. Водночас російські військові не припиняють штурмувати місто, зазначив заступник голови Харківської ОВА Роман Семенуха.

Джерело: InformNapalm  InformNapalm продовжує проводити розслідування на основі даних, отриманих від хактивістів групи “Кібер Спротив”,…

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін прокоментував поточну ситуацію на фронті.

Продовольчий гігант Danone повідомив, що завершив продаж своїх активів та виходить з російського ринку, на який припадало близько 5% світових продажів компанії і де працював понад 30 років.