До суду скерували справу щодо ексміністра Інфраструктури та заступника

Джерело: пресслужба САП

САП та НАБУ скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишнього міністра інфраструктури та його колишнього першого заступника. Дії фігурантів справи могли завдати державі понад 49 млн доларів збитків.

Слідство встановило, що у 2015 році міністр спільно зі своїм першим заступником, котрий також був головою Тарифної ради Міністерства інфраструктури видав наказ, дозволивши приватним компаніям стягувати половину ставки корабельного збору із суден в морському порту “Південний”.

Наказ видали попри те, що акваторія морського порту є державною власністю та перебуває у користуванні АМПУ і право на збори належить виключно державному підприємству.

Натомість відповідно до цього наказу державному підприємству призначалась усього частина коштів, інша частина стягувалась приватними компаніями. У результаті, ДП АМПУ завдано понад 49,63 млн доларів збитків, що підтверджено відповідними висновками експертиз, – пояснили у повідомленні.

Санкція інкримінованої статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Кримінальне провадження за фактами зловживань у Мінінфраструктури була витребувана з СБУ та Нацполіції восени 2019 року.

Зауважимо, що у період з 2 грудня 2014 – 14 квітня 2016 рік на посаді міністра Інфраструктури перебував Андрій Пивоварський. У лютому 2023 року правоохоронці повідомили Пивоварському підозру у зловживаннях зі збитками для держави на понад $30 млн.

*Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

  • В Європейському Союзі погодили створення Ревізійної ради Українського фонду, метою якої є контроль за фінансуванням з боку блоку для запобігання проявів корупції та шахрайства.
  • Раніше у Сполучених Штатах пояснили, що в Україні можуть зробити більше для боротьби з корупцією у країні. Як зауважив речник Державного департаменту Метью Міллер, влада США давно веде відповідні діалоги з урядом в Україні.
  • За результатами за 2023 рік Україна додала три бали в Індексі сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index — CPI), що є одним із найкращих результатів у світі за минулий рік.
  • 5 грудня пані посол США в Україні Бріджит Брінк заявила, що такі реформи, як боротьба з корупцією, судочинство та корпоративне управління, зміцнять довіру українських союзників та бажання продовжувати допомагати й інвестувати в Україну.

Обраний президент США Дональд Трамп у п’ятницю заявив, що планує покласти край “незручній” практиці переведення годинників на літній час, яка, на його думку, створює зайве фінансове навантаження на країну.  

NASA оголосило про чергову затримку в реалізації місії з повернення астронавтів на Місяць — вперше за понад 50 років після завершення програми “Аполлон”.

Росія і далі завдаватиме ударів по Україні крилатими й балістичними ракетами, а також безпілотниками. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк в ефірі національного телемарафону, трансляцію якого здійснював телеканал “Рада”.

Дослідники Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Німеччині встановили, що перший обмін генетичним матеріалом між предками сучасних європейців і неандертальцями стався близько 47 тисяч років тому.

90-річна Аннет Роберж, яка виховала п’ятьох дітей, нещодавно закінчила Південний університет Нью-Гемпшира (SNHU), здійснивши свою багаторічну мрію після десятиліть самопожертви.